Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na widok radiowozu wpadł w poślizg, o mało nie potrącił policjanta. Zatrzymano mu prawo jazdy (zdjęcia)

Kiedy kierowca dostrzegł radiowóz, zaczął hamować, jednak stracił panowanie nad rozpędzonym pojazdem. Policjant, widząc sunącą bokiem wprost na niego skodę, w ostatniej chwili zdołał odskoczyć.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na al. Tysiąclecia w Lublinie. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki prowadzili czynności na miejscu zderzenia renaulta z hondą. W pewnym momencie jeden z policjantów dostrzegł sunącą bokiem wprost na niego skodę. W ostatniej chwili zdołał odskoczyć, a auto uderzyło w mur oporowy.

Jak wstępnie ustalono, kierujący skodą mężczyzna jechał w kierunku centrum. Nie dostosował jednak prędkości do panujących na drodze warunków. Kiedy kierowca dostrzegł radiowóz, zaczął hamować, jednak stracił panowanie nad rozpędzonym pojazdem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Policjanci za stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Zamierzają również sporządzić wniosek do sądu o ukaranie kierowcy.

Na widok radiowozu wpadł w poślizg, o mało nie potrącił policjanta. Zatrzymano mu prawo jazdy (zdjęcia)

Na widok radiowozu wpadł w poślizg, o mało nie potrącił policjanta. Zatrzymano mu prawo jazdy (zdjęcia)

(fot. lublin112)

27 komentarzy

 1. brawo policja testy sprawnościowe zaliczone na 6 +

 2. Jechałem dzisiaj tamtędy w momencie kiedy radiowozy stały, były za zakrętem, przed zakrętem nie było żadnego znaku ostrzegawczego że za zakrętem coś się dzieje. Do tego dwa duże radiowozy stały na oddzielnych pasach gdzie również trzeba było ominąć je slalomem. Było pewne że ktoś wyleci zza zakrętu z większą prędkością

 3. Też jechałem suka stała trójkąt powinien stać dużo wcześniej .

 4. Tam jest ograniczenie do 70km/h i dotyczy obu pasów ruchu a nie tylko prawego.

  • Masz rację. Może ktoś zapomniał, że wyprzedzanie to manewr, który możemy wykonywać ale z max. prędkością jaka ustalona jest na danym odcinku drogi. Dlaczego niektórzy kierowcy jak zobaczą odcinek pustej drogi to jadą po niej szybciej?

 5. Po komentarzach widać że wypadek w Łopienniku Nadrzecznym nic ich nie nauczył…

 6. nieKrytyKrytyk

  do ja, ostatnio koło Biłgoraja też ciężarówka zza zakrętu bokiem leciała po panowie nie potrafili kolizji za zakrętem oznaczyć dobrze. ale Ludzie to wy myślicie że policja ma wam zapewnić bezpieczeństwo, ja już nauczyłem się że policja zapewnia ci skurczenie swojej pensji, ale to Wy *** się z tym zgadzacie żeby państwo w państwie rosło w siłę. policja jest od tego żeby was karać a sąd jest od tego żeby dać wam wyrok, nie mylić ze sprawiedliwością. macie ludzie nosić maski chyba że jesteście politykiem to macie paragraf że nie musicie, już mandatów też za maski nie piszą bo się ludzie odwoływali teraz załatwiają to karą administracyjną bo nie można się odwołać. macie swoje prawo i sprawiedliwość. kiedy się ludzie nauczycie myśleć.

 7. Tadeusz z Lublina

  Widziałem (policje) Ich jak jechałem z naprzeciwka i od razu pomyślałem – zaraz ktoś wpadnie na nich , w tym miejscu się tak nie rozstawia. Nawet służby jak coś robią to znak stawiają przed zakrętem – logika widocznie Ich nie dotyczyła, za to praktyka mało ich nie zabiła.