Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na weekend zaplanowano pogrzeby mężczyzn, którzy zginęli w Przewodowie. Będą miały charakter państwowy

Uroczystości pogrzebowe ofiar tragedii w Przewodowie będą miały charakter państwowy. Zgodnie z wolą rodzin obu mężczyzn, w pogrzebie mają brać udział tylko najbliżsi.

Trwają przygotowania do uroczystości pogrzebowych ofiar wybuchu rakiety w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim. Jako pierwszy pochowany zostanie 62-letni Bogusław W. z Przewodowa. Nastąpi to w sobotę. Z kolei na niedzielę zaplanowano ostatnie pożegnanie 60-letniego Bogdana C. z Setnik. Obie msze ma koncelebrować biskup pomocniczy zamojsko-lubaczowski Mariusz Leszczyński.

W obu przypadkach uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Rodziny obu ofiar, za pośrednictwem wojewody lubelskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy zaapelowały o uszanowanie ich prywatności. Jak podkreślał Lech Sprawka, chcą bowiem przeżyć tę uroczystość, ale nie w blasku fleszy i kamer. To samo dotyczy osób spoza grona najbliższych.

Lubelski Urząd Wojewódzki podjął również decyzję o przyznaniu zasiłków celowych na pomoc rodzinom tragicznie zmarłych mężczyzn. Wynoszą one po 20 tysięcy złotych.

(fot. KPRP)

15 komentarzy

 1. Iszanowanie prywatności, ale pogrzeby państwowe? Ej, rozumiem tragedię tych rodzin, ale bez przesady. Wszystkie ofiary wojenne będą miały takie pogrzeby?

 2. Skoro nie ma wojny tylko agresja to odszkodowania przysługują zatem po 200 tys dla rodzin a rachunek dla Ukrainy niech płaci, że nie pilnuje swojego nieba! Niech płaci i to w ciągu 3 dni bez żadnych tłumaczeń!

  • „nie ma wojny tylko agresja”…
   Ty nie jesteś głąbem… ty jesteś wielkim IDIO*Ą!!!

  • Odszkodowanie jak największe. Ja nie znam kwoty, która zrekompensuje utratę syna, brata, ojca więc nie dyskutuję ale milion to mało. Ale może na pogrzebie twardo ktoś powie z czyich rąk zginęli?

 3. Ciekawe czy Łżełeński kogoś przyśle.

 4. Ty nie jesteś idio*ą.
  Bardziej śmierdzi onu*ą.

 5. Do dochodzenia się pchali, do przeprosin ni widu ni słychu. Antyrakieta zwykle posiada system autodestrukcji w przypadku chybienia celu. Ten widocznie był w wersji oszczędnościowej, albo obsługiwany przez nadzwyczajnych specjalistów. Jako hojni pomocą Polaka podatnika powinniśmy oczekiwać lepszego szanowania tragicznie zmarłych Polaków. Jakieś wyrazy współczucia ? Nic. ZERO.

  • Gościu, te rakiety były ledwie parę lat młodsze od ofiar. Zrobione jeszcze w zsrr. Ukraińcy byli pod ścianą, wystrzeliwują wszystko co mogą, nie oczekuj że tam jakiś system zadziała. Gdyby ruskie w nich nie walili, to by nie strzelali. A gdyby niemcy ruszyły d. z pomocą i dali nowe systemy przeciwrakietowe, to nie trzebaby odpalać pięćdziesięcioletniego złomu.

   • Taka prawda. Aby niebawem nie wystąpili do nas o pomoc bo Rosja ledwo dyszy i potrzeba tylko kilku(set tysięcy) polskich żołnierzy.

 6. Ofiary zginęły od wybuchu, więc według teorii niejakiego specjalisty od wybuchów antosia, rodzinom należy się jak za Smoleńsk, a najlepiej systemem Gosiewskiej.

 7. Precz z ua z Polski, my nie chcemy wschodnich sąsiadów

 8. Latwo płacic odszkodowanie ale z czyjej kieszeni?

Z kraju