Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na trzy miesiące stracili uprawnienia, bo za szybko jechali. Dostali też spore mandaty

Kierujący pojazdami zatrzymani przez policjantów na drogach powiatu zamojskiego za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym ponieśli konsekwencje prawne. Stracili uprawnienia do kierowania. mają również do zapłacenia spore mandaty.

W Stabrowie z powodu zbyt szybkiej jazdy do kontroli drogowej została zatrzymana 59-latka z gminy Sitno. Na liczniku pojazdu marki Renault, którym kierowała miała o 59 km/h więcej niż zezwalają na to przepisy. Natomiast z prędkością 115 km/h toyotą „pędziła” przez Zubowice 34-letnia mieszkanka gminy Komarów – Osada. Obie kobiety poniosły konsekwencje prawne zbyt szybkiej jazdy.

Konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w miniony weekend ponieśli także 48-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierując motocyklem w Wólce Łabuńskiej na liczniku miał 115 km/h oraz kierujący audi – 40-letni obywatel Włoch, zatrzymany do kontroli w Rozłopach. 40-latek przekroczył prędkość o 60 km/h.

Kierowcy za nieprzestrzeganie przepisów mówiących o ograniczeniu prędkości jazdy ponieśli konsekwencje prawne. Na trzy miesiące stracili uprawnienia. Oprócz tego otrzymali mandaty i punkty karne.

Zgodnie z przepisami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości od 51 do 61 km/h grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Jeżeli kierowca przekroczy prędkość w wymiarze od 61 do 70 km/h mandat wyniesie 2000 złotych, na jego konto trafi również 14 punktów.

Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też policjanci podczas codziennych służb szczególną uwagę zwracają na kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszają się zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy.

(fot. Policja Zamość)

Jeden komentarz

  1. I bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Z kraju