Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na terenie Portu Lotniczego Lublin będzie większy parking

Zarząd Portu Lotniczego Lublin podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę parkingu przy terminalu od strony odlotów. Nowe miejsca będą czekały na pasażerów na początku czerwca, wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, który w tym roku zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

W zakończonym postępowaniu przetargowym, spośród trzech złożonych ofert, najkorzystniejszą złożył Zakład Budowlano–Sprzętowy Jacek Krzysiak sp. z o.o. z Łęcznej. W tym tygodniu planowane jest przekazanie placu budowy, by wykonawca mógł niezwłocznie przystąpić do realizacji prac. Dzięki tej inwestycji baza parkingowa przy lotnisku zwiększy się o kolejne 89 miejsc w części „odloty”. Obecnie parking przy Porcie Lotniczym Lublin liczy 450 miejsc i jest podzielony na dwie części, po stronie odlotów i przylotów.

– Rozbudowa parkingu to odpowiedź na coraz większy ruch na lubelskim lotnisku. Za nami niezwykle udany rok 2022 z rekordowym w całej 10-letniej historii sierpniem oraz 330 tysiącami obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W roku 2023 prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Większy parking będzie z pewnością potrzebny, dotychczasowy „zapychał” się w sezonie wakacyjny, a tegoroczna oferta na Lato 2023 z lubelskiego lotniska zapowiada się niezwykle interesująco i rekordowo. Kierunków będzie więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączą loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. W związku z ogromnym zainteresowaniem lotami do Turcji, od początku czerwca będzie można częściej, bo aż cztery razy w tygodniu polecieć do Antalyi. Lotnisko nie zapomina również o sprawdzonych sezonowych lotach do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – do chorwackiego Splitu i Burgas nad Morzem Czarnym. Już funkcjonują loty do stolicy Lombardii, Mediolanu. Świetną alternatywą dla komunikacji samochodem i pociągiem, również cenowo, są loty do Gdańska.

Opłaty za korzystanie z parkingu są niższe niż na wielu lotniskach krajowych. Za pierwsze 10 minut postoju nie płacimy ani złotówki, 1 godzina kosztuje 7 zł, a cała doba 50 zł (każda kolejna 30 zł). Za parkowanie przez tydzień zapłacimy 100 zł.
Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin dostępne są na stronie internetowej: www.airport.lublin.pl

Na terenie Portu Lotniczego Lublin będzie większy parkingNa terenie Portu Lotniczego Lublin będzie większy parkingNa terenie Portu Lotniczego Lublin będzie większy parking

(fot. nadesłane PLL\źródło PLL)

5 komentarzy

  1. A dlaczego nie dojazd z miasta szynobusem? Dlaczego szynobus jeździ w godzinach niepowiązanych z lotami, czy dlaczego tak rzadko?

  2. Parking już jest, teraz wypada tam zrobić biedronkę, bo i tak mało co lata. Niby prezes z jedynej, sprawiedliwej partii, a lotów jak nie było, tak nie ma.

    • Dobrze gada, polać mu. Lotów coraz mniej, nie ma tam po co jeździć. Biedronka napędziłaby ruch a i parking by wybudowali przy okazji

  3. hahaha to jest kolejny miś i tyle zrozumie to masa wyborcza i podobni ? co tam jeszcze mozna ulepszyć ?

    • Czy taki znowu miś? Droga ekspresowa Lublin – Warszawa kosztował parę miliardów, utrzymanie też przynosi straty, a nikt o tym nie mówi. Na lotniku codziennie lądują samoloty biznesowe, a ile powstało dzięki temu w Lublinie miejsc pracy, ile płacą podatków przez to w Lublinie to wiedzą chyba tylko prezesi tych firm. Choćby turystyka lecznicza ze Skandynawii do lubelskich stomatologów ile euro zostawili, normalni turyści ile zostawiają kasy w hotelach i restauracjach (ile hoteli powstało od rozpoczęcia budowy lotniska). Lotnisko to taka droga, która przynosi tylko straty a zysków trzeba szukać gdzie indziej.

Z kraju