Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na targowisku handlował odzieżą światowych marek. Obywatel Bułgarii będzie miał problemy (zdjęcia)

Ponad 2,3 tys. szt. podrobionych bluz, spodni, koszulek, torebek i perfum zabezpieczyli funkcjonariusze na jednym z lubelskich targowisk. Gdyby towar był oryginalny, jego wartość wynosiłaby ponad 2,7 mln zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadząc kontrolę na jednym z lubelskich targowisk zainteresowali się straganem z odzieżą. Znajdowały się na nim m.in. bluzy, spodnie, koszulki, torebki czy perfumy. Towary te posiadały oznaczenia znanych światowych marek.

Oględziny poszczególnych produktów wzbudziły jednak wątpliwości funkcjonariuszy. Słaba jakość wykonania oraz użytych materiałów, brak opakowania jak też niska cena sugerowały, że są to podróbki. Oferowany przez 40-letniego obywatela Bułgarii towar został zabezpieczony.

Okazało się, że mężczyzna posiadał łącznie ponad 2,3 tys. szt. towarów z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi. Jak obliczyli mundurowi, wartość oryginalnych wyrobów to ponad 2,7 mln zł. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do handlu podrobionymi artykułami. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Na targowisku handlował odzieżą światowych marek. Obywatel Bułgarii będzie miał problemy (zdjęcia)

Na targowisku handlował odzieżą światowych marek. Obywatel Bułgarii będzie miał problemy (zdjęcia)

Na targowisku handlował odzieżą światowych marek. Obywatel Bułgarii będzie miał problemy (zdjęcia)

(fot. KAS)

13 komentarzy

 1. Toć to koniec świata! Skarbówka kontroluje targowiska według schematu. Zainteresowani jedynie Polakami i wlepianiem Polakom mandatów. Od kiedy pamiętam(jakieś 30 lat) omijają inostrańców, zwykle Bułgarów, Ukraińców, Rumunów, bo po co im problemy. Czyżby brakowało już Polaków do ukarania….a wykazać się trzeba!
  PS. Świetny przykład jak działają nasze „służby” to hurtownie pod Łodzią i Warszawą. Dopiero w ostatnich latach pojawiły się kontrole, a i te skierowane głównie w Polaków, tj. trzepanie im samochodów i karanie gdy jakieś braki w fakturach….a ciapaci hurtownicy(prawdziwi przestępcy) nadal mają się świetnie.

  • Naucz się wyborco PiS czytać ze zrozumieniem! W tytule artykułu jest informacja że obywatel Bułgarii będzie miał problemy. Nie wypowiadaj się jak na ślepo czytasz artykuły

 2. Jak widać, konkurencja nie śpi.

 3. Czyli średnia cena koszulki w sklepie to 1174zł albo ci funkcjonariusze jakoś kiepsko liczą.

 4. to ten co po pijaku rozbijał się beemką ??

 5. Haha funkcjonariusze znają się na jakości wykonania. Niestety co do jakości te podroby wcale nie są gorsze od oryginałów.

  • nie chodzi o jakość a o oszustwo, bo podszywanie się pod renomowanego producenta to oszustwo, a to jest karalne. I bardzo dobrze!

 6. G do kibla, spościć wodę, umyć ręce.

 7. Ostatni sprawiedliwy

  Więcej takich akcji proszę sam chętnie zasugerować mogę gdzie stoją podejrzane busiki do przejrzenia

  • przedostatni sprawiedliwy

   Wojewodzińska – boczna Sieciecha – ubranka, rowerki – w busikach, w garażu, wybór lepszy jak na Elizówce 🙂

 8. Gzie ja tera kupie hugo bossa armaniego i inne g ja tu w orginale na dzielni w roz…..m bmw jak zyc

 9. Czyli funkcjonariusze działają na rzecz wielkich korporacji. Bronią też małych firemek, czy je olewają?