Na Starym Mieście pojawiły się stylowe ławki (zdjęcia)

W sobotę na Starym Mieście w Lublinie zamontowano stylowe ławki w rejonie Trybunału Koronnego. Wykonanie ławek wraz z montażem kosztowało 52 tys. złotych.

Stylowe ławki opatrzone herbem Lublina pojawiły się na czterech narożnikach Trybunału Koronnego na Starym Mieście w Lublinie. Każda z nich waży około 160 kg, a koszt całego projektu to 52 tys. złotych.

Kute ławki są w kształcie litery L i idealnie wpisują się w staromiejski klimat. Zostały one sfinansowane z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie.

Ławki zostały przytwierdzone do bruku, a ich montaż zakończył się wczoraj.

(fot. Miasto Lublin)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Za ile ławek?Za jedną narożnikową ,precyzujcie.

  • Budynek ma 4 narożnik, cena jest podana za wszystkie ławki.

   • ,,Budynek ma 4 narożnik” to już pomijam ale trzeba jeszcze im dopłacić ze 20 kafli to może je uczciwie (estetycznie) zainstalują.

 2. To w cale nie drogo, tylko 52 tys. zł za ławkę !!! Za te pieniądze można postawić solidy drewniany domek letniskowy o wym 6m X 6m.

  • Ławki są cztery w tej cenie.

   Co nie zmienia faktu, że publiczne pieniądze wydaje się bardziej rozrzutnie, niż własne.

   • 52 tyś złotych to jest ok 47 000zł netto, ok 11 000zł to sam podatek VAT do zapłacenia. Z tych 47 000zł należy odjąć jeszcze podatek dochodowy, CIT, ZUS no i uważać na odwróconą płatność, bo to stal. O księgowej nie wspominam i zakupie materiałów. Interes życia…

 3. Czyli 13 tyś. za ławkę. Jakieś ‚tanie’ te ławki😁

  • Tanie, dlatego tak brzydko zamontowane. Gdyby były po 20 tys., to może by ładnie zamontowali, poprawili kostkę i jeszcze nawet pozamiatali po sobie. Ale tak to jest, jak się wybiera najtańszą ofertę. 😉

 4. … warto zrobić im foto jak nowe … staromiejska młodzież będzie miała na czym używać , noże , spraye itp. …

 5. Fajne te ławki.Takie nie za drogie.

 6. ich żywot nie będzie zbyt długi . dębina jest na starówie poszukiwanym materiałem , wszystko co metalowe zresztą też

 7. zarobił wujek,albo ktoś z rodziny jakiegoś urzędasa i biznes się kręci

 8. Ja proponuje nazwać ławki. Nałęczów ma być lepszy niż Lublin – Ławeczka Bolesława Prusa. Rada dzielnicy powinna konkurs, propozycje zrobić. np. ławka p. Kowalczyka zasłużonego radnego itp. szkoda ze tylko 4 rogi ale miasto ma dużo budynków i każda dzielnica może taki pomysł kontynuować 😉

 9. Zrobię takie ławki za połowę stawki

  • nie 4 rogi a 4 kanty- dla wiadomości bezradnych

  • Dlaczego w przetargu nie dałeś swojej oferty? Może dlatego że nie prowadzisz działalności, nie opłacasz podatkow, składek za siebie i pracowników? Wszystkim widzę bardzo łatwo ocenić i wszyscy myślą że na zleceniach publicznych i przetargach można się tak łatwo i szybko dorobić. Jeśli tak to dlaczego w nich nie bierzecie udziału? Dajcie najniższą cenę i jeszcze super jakość.

   • 80 kasztanowców zasadzono w toruniu.

    „Nasadzenia wykonała firma Plants, koszt całej inwestycji to 500 tys. zł – 299 tys. zł kosztowało nasadzenie 80 drzew, pozostała część tej kwoty obejmuje trzyletnią pielęgnację.”
    Jakieś pytania? kazdy kolejny rzad krzyczy,ze jest deficyt budzetowy,dziura itd. Tak sie zachowuje rząd i urzednicy wobec potężnego zadluzenia kraju?!

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    Hahahaha Eryk, pozwól, że Ci wyjaśnię, bo może i prowadzisz działalność gospodarczą ale najwidoczniej niewiele wiesz o przetargach publicznych. Jako osoba pracująca w budżetówce i zatrudniona w jednostce odpowiadającej za treść przetargów mogę Ci powiedzieć, że to co piszesz rozbiega się z faktami. Przetargi nie mają „super jakości”. Prawie wszystkie dokumenty przetargowe jakie przechodziły przez moją jednostkę mają warunki wyboru oferty 100% cena. Jakość nie jest wcale brana pod uwagę. Najczęściej przetargi są robione pod konkretnego kontrahenta. Zależy z kim ma układ aktualna władza. Przetargi… to jest dopiero robienie hajsu na boku… Wiecie, że sprzęt komputerowy jest o 20-30% droższy jeśli jest z przetargu? Wszystkie firmy oferują znacznie zawyżoną cenę i któraś z nich wygrywa…

  • teraz każdy zrobiłby taniej

   @Oleksy to dlaczego z ceną „za połowę stawki” nie zareagowałeś gdy było ogłoszenie w BIP-ie?
   Może za głupi na to jesteś?

 10. Przecież to przekręt, ławki może kosztowały z 10 tyś resztę przytulił jakiś urzedas a wszystko było przekrętem jak z tym za 1mln zł.

 11. Wiklinowy Nocnik

  chamy i zlodzieje. Burzuazja ***

 12. prezenty za wasze własne pieniadze. Moze czas zaczac pisać,droga redakcjo,że „za ławki podatnicy zapłacili 52tys zł” . Taka akcja,żeby ludzie zrozumieli,ze kazde wydane przez miasto pieniadze są wyciagniete z ich kieszeni.

 13. Macierewicza ‚ławka niepodległości’ przy litewskim kosztowała 88tys , zdecydowanie wolę cztery takie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online