Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na rondzie Sportowców i ul. Młyńskiej pojawiła się nowa nawierzchnia (zdjęcia, wideo)

W rejonie budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie ułożona została warstwa ścieralna. Świeży asfalt pojawi na ul. Młyńskiej i rondzie im. Sportowców. Prace zostały już zakończone.

W dniach 21-23 września na rondzie im. Sportowców, ul. Młyńskiej i fragmencie ul. Stadionowej w Lublinie, w rejonie budowy Dworca Metropolitalnego, trwały prace przy układaniu warstwy ścieralnej.

Dzięki korzystnym warunkom pogodowym udało się prace zakończyć w planowanym terminie. Obecnie występują jeszcze utrudnienia z przejazdem w rejonie ul. Krochmalnej, na odcinku prowadzącym do ronda.

Jak informuje główny wykonawca, firma Budimex S.A., obecnie zaawansowanie prac na budowie Dworca Metropolitalnego wynosi 65%. Zakończono roboty związane z żelbetem, jak również montażem konstrukcji stalowej. Łączny tonaż konstrukcji wynosi 2200 ton. O szczegółach prac informuje Mirosław Polakowski, dyrektor kontraktu Budimex S.A.

(fot. lublin112.pl\wideo Budimex)

7 komentarzy

 1. Elegansio

 2. Po co wieszają trakcję trolejbusową skoro ze względu na nieopłacalność jazdy na prąd trolejbusy zastępowane są przez autobusy? Unijny zielony ład.

 3. Specjalistom jestem

  No i gyt. Budować i kończyć jak najszybciej. W końcu cywilizacja.

 4. Konstrukcja stalowa ale jednak ładna, konstruktor i wykonawca się postarali.

 5. Pasy drogi rowerowej jak zwykle trzeba przeskakiwać przez poprzeczne krawężniki.
  Dla Urzędasów to normalne.
  Dla rowerzystów uciążliwe
  Ciekawe kto imiennie z pracowników urzędu odbierze te drogi rowerowe do użytku?
  Urzędnik nie RODO.
  Do publicznej wiadomości.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Szkoda że wykonawca nie potrafi oznaczyć dojazdów do posesji w trakcie wykonywania prac, błazenada i amatorstwo z ich strony.

 7. Kolejny drogi mało komu potrzebny bubel w wiosce inspiracji.

Z kraju