Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na placu Litewskim zorganizowano Dzień Dobra. Na wszystkich czekało sporo atrakcji (zdjęcia)

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wydarzenie, jakie dziś w centrum Lublina zorganizował Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Najwiecej radości miały dzieci.

W sobotę w całym kraju Caritas zorganizowało pikniki i festyny w ramach Dnia Dobra. Jest to święto patronalne tej, największej organizacji charytatywnej w kraju, która skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy. Są to ludzie w różnym wieku, od najmłodszych po seniorów, którzy czynią bardzo dużo dobra dla innych. Jedno z tego typu wydarzeń odbyło się w Lublinie.

Piknik Rodzinny na placu Litewskim cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na scenie podziwiać można było występy podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej, było też szereg atrakcji dla dzieci: dmuchaniec, bańki mydlane, wata cukrowa, popcorn oraz malowanie twarzy. Do tego Anielska Kawiarenka, stoiska z rękodziełami, kiełbaski z grilla, pomiar ciśnienia i cukru.

Każdy chętny miał też możliwość nabycia rękodzieł podopiecznych Caritas czy też napicia się dobrej kawy lub herbaty oraz zjedzenia pysznego ciasta. Dochód zebrany w ten sposób przeznaczony zostanie na wsparcie osób z Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych oraz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chełmie.

(fot. lublin112, nadesłane)

7 komentarzy

 1. jak zwykle na 112 wiadomość po imprezie a przed wydarzeniem ani słowa

  • Jak zwykle komentarz osoby, która nie sprawdza, co jest na naszej stronie. Po raz kolejny powtarzamy, na portalu nie ma relacji z wydarzeń, których nie zapowiadamy…
   Oto zapowiedź, która była na stronie:
   https://www.lublin112.pl/wydarzenia/caritas-zorganizuje-w-lublinie-dzien-dobra/

   Pisanie komentarza w stylu „jak zwykle” świadczy tylko o komentującym, że nie sprawdził, co jest na portalu…

   • Droga Redakcjo, dobrze jest też przypominać.
    Zapowiedź tydzień przed wydarzeniem jest dobrym pomysłem, aby można było sobie zaplanować wolny czas, ale też przypomnieć o tym na dzień lub dwa jeszcze lepszym. Wtedy nikomu nic nie umknie, a Wam już nikt nie będzie pisał komentarzy w stylu, że po fakcie informujecie. Pozdrawiam.

  • DOBRA TO JEZD ZUPA Z BOBRA, A Z WIEPRZA JESZCZE LEPSZA

 2. Lublinianin od 3 pokoleń

  Był problem aby skorzystać z tych atrakcji bo długie kolejki generowały osoby i ich znajome mówiące nie w języku polskim 🙁

 3. Nażarli się napili za darmo po to przyszli było wielu lewaków i ateistów którzy jak zwykle korzystają z katolickiego miłosierdzia , tak samo jak wszyscy przeciwnicy rządu czyli lewackie łajzy bez honoru korzystają z wszelkich dodatków (500+, zerowy PIT 26- zarobki lepsze niż dla ludzi z 15 letnim stażem! , dodatek z mops dla wykluczonych społecznie, zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 3/4 najniższej wypłaty , darmowa kasa dla rolników którzy tylko dzierżawią pola nic ma nich nie robiąc wielu raz posadzi sadzi jakieś drzewa wierzbę energetyczna i ma w upie i potężna kasę tłucze na lewo mieszkając w miastach!!!, bon turystyczny i bardzo wiele innych!!!)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo