690 680 960

Na niebie nad Nałęczowem znów będzie można podziwiać balony. Nie zabraknie też nocnych pokazów

Na początku sierpnia w Nałęczowie odbędą się kolejne Międzynarodowe Zawody Balonowe. W tym roku zaplanowano udział kilkunastu ekip balonowych zarówno z kraju jak też z zagranicy.

W czwartek 6 sierpnia w Nałęczowie rozpocznie się 15 już edycja Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Impreza odbędzie się w Parku Zdrojowym, balony będzie można również obserwować na niebie nad Nałęczowem. W tym roku zaplanowano udział kilkunastu ekip balonowych zarówno z kraju jak też z zagranicy. Wiadomo już, że 5 lotów odbędzie się z nałęczowskiego parku. Swój udział potwierdziła też aktualna Balonowa Mistrzyni Świata Kobiet Daria Dudkiewicz-Goławska.

Pierwsze loty zaplanowano na czwartek na godzinę 18:00, balony wystartują z Parku Zdrojowego. Z tego samego miejsca odbędą się starty w piątek i sobotę w godz. 6:00 i 18:00. Z kolei widowiskowy nocny pokaz balonów, który co roku ściąga do Nałęczowa bardzo dużą publiczność, przewidziano na godzinę 21:30 w piątek i w sobotę. Do tego w sobotę o godzinie 19:00 na scenie w parku odbędzie się koncert zespołu Teksasy z Wojtkiem Cugowskim.

Należy mieć na uwadze, że z przyczyn meteorologicznych godziny startów i pokazów balonów mogą ulec zmianie. Impreza potrwa do niedzieli, jej organizatorem jest Aerostat, zaś gospodarzem Burmistrz Nałęczowa.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. Oczywiście wszyscy widzowie w maseczkach i z zachowaniem odstępu 2 m. Także na koncercie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku