Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na niebie nad Nałęczowem znów będzie można podziwiać balony. Nie zabraknie też nocnych pokazów

Na początku sierpnia w Nałęczowie odbędą się kolejne Międzynarodowe Zawody Balonowe. W tym roku zaplanowano udział kilkunastu ekip balonowych zarówno z kraju jak też z zagranicy.

W czwartek 6 sierpnia w Nałęczowie rozpocznie się 15 już edycja Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Impreza odbędzie się w Parku Zdrojowym, balony będzie można również obserwować na niebie nad Nałęczowem. W tym roku zaplanowano udział kilkunastu ekip balonowych zarówno z kraju jak też z zagranicy. Wiadomo już, że 5 lotów odbędzie się z nałęczowskiego parku. Swój udział potwierdziła też aktualna Balonowa Mistrzyni Świata Kobiet Daria Dudkiewicz-Goławska.

Pierwsze loty zaplanowano na czwartek na godzinę 18:00, balony wystartują z Parku Zdrojowego. Z tego samego miejsca odbędą się starty w piątek i sobotę w godz. 6:00 i 18:00. Z kolei widowiskowy nocny pokaz balonów, który co roku ściąga do Nałęczowa bardzo dużą publiczność, przewidziano na godzinę 21:30 w piątek i w sobotę. Do tego w sobotę o godzinie 19:00 na scenie w parku odbędzie się koncert zespołu Teksasy z Wojtkiem Cugowskim.

Należy mieć na uwadze, że z przyczyn meteorologicznych godziny startów i pokazów balonów mogą ulec zmianie. Impreza potrwa do niedzieli, jej organizatorem jest Aerostat, zaś gospodarzem Burmistrz Nałęczowa.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. Oczywiście wszyscy widzowie w maseczkach i z zachowaniem odstępu 2 m. Także na koncercie.

Z kraju