Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na motocyklu chciał uciec policjantom. 18-latek miał na posesji skradzionego volkswagena

Hrubieszowscy policjanci po pościgu zatrzymali 18-latka kierującego motocyklem. Jak się okazało młodzieniec nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a na terenie jego posesji mundurowi ujawnili skradzionego volkswagena.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli kierującego motocyklem, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

– Policjanci ruszyli za nim włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe, podając sygnały do zatrzymania. Kierowca lekceważył te polecenia i jechał coraz szybciej. Następnie wjechał na obwodnicę przejeżdżając przez skrzyżowanie i nie stosując się do znaku „B20” STOP nadal przyspieszał i jechał w kierunku miejscowości Moroczyn, wyprzedzając znajdujący się przed nim pojazd – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

W trakcie wychodzenia z zakrętu kierujący stracił panowanie nad jednośladem, a następnie „położył” pojazd na poboczu.

– Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że 18-latek z gminy Horodło nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kategorii B oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego również krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Jak się okazało na posesji u 18-latka policjanci odnaleźli skradzionego volkswagena – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem za swoje zachowanie na drodze.

12 komentarzy

 1. Zakręty odsiewają tych co potrafią jeździć od tych co nie potrafią jeździć

 2. Jeździć w zimie motorem. Sam się prosił o kłopoty…

 3. Odi Profanum Vulgus

  „Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty”

  Mówić „mężczyzna” o 18-letnim smarku to jednak trochę na wyrost.

 4. Dobrze że ma 18 lat. Będzie ulubioną rozrywką kolegów z celi.

  • Piwko leci ?

  • Racja hehe

  • Władzia z Czikago

   jeśli nie był karany, to potraktują go ulgowo, ale… zostanie wciągnięty na listę ucholi, będzie służył organom do grobowej dechy. Tak to działa. Zawsze lepiej takiego podpadziocha wziąć na smycz niż wsadzić do paki, bo i tak będzie pod totalną kontrolą, a i jeszcze doniesie wieści z terenu organom. Wszelkich wieści, nawet takich jakich oficjalnie organa nie mogą „zbierać”, a które są przydatne… wszak nie ma informacji zbędnych o figurantach będących w zainteresowaniu służb.

 5. Ciekawe, co na to Bodnar. Pewnie wniesie rewizję, jeśli sąd go wrzuci do mamra.

 6. W Horodle to handel przygraniczny kwitnie w najlepsze

 7. Po co radiowóz D080 ma zasłonione numery? Ot tajemnica.

 8. Dziwne, że na widok pałkowozu, każdy mający coś za uszami, od razu próbuje uciekać??? Nie mógł sobie normalnie jechać?

Dodaj komentarz

Z kraju