Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na miejskiej choince świecą się już światełka. Dziś zainaugurowano w Lublinie Festiwal Bożego Narodzenia (zdjęcia)

We wtorek po południu w Lublinie oficjalnie rozpoczął się świąteczno-noworoczny czas. Dzisiaj zainaugurowano w mieście Festiwal Bożego Narodzenia, który od lat wpisany jest w świąteczny kalendarz Lublina. Uroczyście również zapalono światełka na miejskiej choince.

We wtorek rozpoczął się w Lublinie Festiwal Bożego Narodzenia. O godz. 16:00, na pl. Łokietka nastąpiło uroczyste odpalenie miejskiej iluminacji świątecznej z udziałem przedstawicieli władz Lublina.

Spotkanie umilił koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, a najmłodsi uczestnicy wydarzenia otrzymali słodkie upominki od Świętego Mikołaja. Miejskie iluminacje, jak co roku rozświetlają Deptak, Stare Miasto i Plac Litewski. Latarnie i drzewa na Deptaku zostały udekorowane instalacjami świetlnymi, w ścisłym centrum miasta znajdują się okolicznościowe standy z motywami świątecznymi, a serce z napisu I Love Lublin zostało zamienione na choinkę. Ponadto, tradycyjnie Stare Miasto dekorują girlandy świetlne i instalacja „Gwiazdozbiór” Jarosława Koziary, a na placu Łokietka stanęła 13-metrowa choinka.

W tegorocznym programie Festiwalu znalazły się koncerty kolęd, prelekcje dla najmłodszych, bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla lubelskich przedszkolaków oraz liczne warsztaty rękodzielnicze. Z bogatej oferty warsztatów, przygotowanej przez instytucje kultury działające w naszym mieście, mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, a wybrane wydarzenia dedykowane są także seniorom. Mieszkańcy mogą wziąć udział, m.in. w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych czy świątecznych stroików z makramy.

Przygotowano także propozycje dla osób, które wolą spędzać czas aktywnie – potańcówkę na lodzie, świąteczną grę miejską oraz spacery z przewodnikiem, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o lubelskich tradycjach bożonarodzeniowych. Zaplanowano również tradycyjne wspólne kolędowanie w Szopce Bożonarodzeniowej, która stanie na styku Deptaka i Placu Litewskiego. Już dziś zachęcamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojego udziału i wystąpienia w Szopce. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 81 466 19 34.

Szczegółowy program Festiwalu Bożego Narodzenia znajduje się na stronie swieta.lublin.eu

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. A cepelia tam pouj

  2. Czyli religią napędzana szopka po lubelsku, ruszyła…

  3. Jarek zostanie bezrobotny jak się Krzysiek skończy.