Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na łuku drogi BMW uderzyło w drzewa. Kierujący był nietrzeźwy

W poniedziałek wieczorem w Kaliłowie nietrzeźwy mężczyzna kierujący BMW, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto w wyniku tego wypadło z drogi i uderzyło w drzewa. Wkrótce 31-latek stanie przed sądem, grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 22:00 w miejscowości Kaliłów w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW, 31-letni mieszkaniec Terespola na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Samochód zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w pobliskie drzewa. W wyniku zdarzenia 31-latek nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe.

Świadek, który jako pierwszy znalazł się na miejscu zdarzenia od razu wyczuł od mężczyzny spożyty alkohol. Badanie wykonane przez policjantów potwierdziło te przypuszczenia. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 31-latka.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz wysoką grzywną. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Jakiś cud się zdarzył? Zero policji na drogach, a nikt nie zginął! A może to nie cud, lecz jednak zmiana zachowań uczestników ruchu drogowego. Już mniejsza nawet o to czym spowodowana. Czy to wynik wyższych mandatów, zmian w przepisach, czy po prostu zmądrzenia?

  2. Dziadek ze "slamsowa"

    Na łuku drogi BMW uderzyło w drzewa. Kierujący był nietrzeźwy – oj, bo pijanemu kierowcy to jak nie szkolne ogrodzenie, to przydrożne drzewa na drodze.
    Albo przynajmniej czerwone światło i policjant…

  3. Kolejny burakowóz wycofany z wyścigu. Zrobiło się bezpieczniej!