690 680 960

Na lubelskim lotnisku ruszył sezon wakacyjny. Turyści polecą nad cztery morza (zdjęcia)

Loty nad Adriatyk, Morze Czarne, Morze Śródziemne i oczywiście nad polski Bałtyk oferuje w sezonie letnim lubelskie lotnisko. Kierunki te już w latach ubiegłych cieszyły się sporym zainteresowaniem turystów.

Uruchomione zostały wakacyjne połączenia z Portu Lotniczego Lublin. W miniony weekend, po dwóch latach przerwy, wróciły loty do Turcji. Obsługuje je dwóch touroperatorów TUI i Coral Travel, które oferują rejsy do kurortu Antalya. Jest to jedna atrakcyjniejszych miejscowości turystycznych na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Turyści chwalą to miejsce za bogactwo zabytkowej architektury, klimatycznych uliczek i lokalnych sklepików. Do tego dochodzą nowoczesne hotele, przepiękne plaże i egzotyczne ogrody. Loty z lotniska w Świdniku do Antalyi będą realizowane trzy razy w tygodniu. W środy będą to dwa loty oraz jeden w soboty.

– W poprzednich latach wakacyjne połączenie do Antalyi cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Mam nadzieję, że będzie tak i tym razem. W tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla wszystkich, bo można z naszego lotniska polecieć wyjątkowo aż nad cztery morza: Adriatyk, Morze Czarne, Morze Śródziemne i oczywiście nad polski Bałtyk – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W letnim rozkładzie lotów znalazły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air: do Splitu leżącego nad Adriatykiem oraz do Burgas nad Morzem Czarnym. Te pierwsze połączenia uruchomione zostały dzisiaj, drugie ruszą w najbliższy piątek. Do tego dochodzą loty do Gdańska. W tym roku, cztery razy w tygodniu, obsługują je dwaj przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair.

(fot. Krzysztof Wiśniewski / Port Lotniczy Lublin)

15 komentarzy

 1. Najważniejsze jest to,żeby najwięcej „turystów” powyjeżdzało nad Morze martwe i już nie wróciło.

  • Jak się rezerwowało miesiąc czy dwa temu to dużo taniej niż nad polskim Bałtykiem.

   • Wysokiej klasy pokój 3 osobowy nad Polskim morzem na 8 dni można wynająć za 2400 zł. Natomiast bardzo słabe wczasy zagraniczne za jedną osobę kosztują więcej. Także przestańcie pitolić, że polskie morze jest droższe. Jednak podstawowy minus polskiego morza to loteria pogodowa.

    • Apartament z dwoma dwuosobowymi sypialniami na 7 dni na poludniu Chorwacji kosztuje w granicach 2-2.5 tyś. Wyzywienie w tej samej cenie, jezeli nie tansze niz nad Baltykiem i do tego z pewnoscią lepszej jakosci. Jeżeli ktos zarezerwował sobie lot wcześniej to podróż nie będzie go kosztowac więcej niz dojazd nad Bałtyk. I pogoda gwarantowana. Więc nie pleć bzdur jezeli się nie orientujesz.

 2. Przy obecnych cenach, m.in. biletów lotniczych, polecam… zostać w domu.

 3. nareszcie antalya ostni raz leciałem w 2013 już sie nie mogłem doczekać
  Wakacje w Turcji są tańsze niż w Polsce

  • Sprawdzałam to kilka razy i jakoś ta teoria nie wydaje mi się prawdziwa. Chyba że bierzemy w Polsce pod uwagę jakieś drogie hotele 3 gwiazdkowe.

   • Jak porównasz hotel na riwierze tureckiej z pokojem nad smażalnią ryb czy przyczepą holenderską na łące nad morzem to ceny wyjdą na korzyść PL. Ale podobny standard (np. 4 gwiazdki, pełne wyżywieni „all inclusiv”, klima w pokoju i jakiekolwiek atrakcje na miejscu) to jednak taniej wyjechać na południe: Turcja, Tunezja, Bułgaria.

 4. Niech lecą, zawsze to jakąś nową zarazę przywloką, a może i robale?

 5. Po co pisać artykuł nie podając dokładnych cen i pozostałych opłat?

  • Osoba zainteresowana jest w stanie sama sobie poradzić ze znalezieniem cen i opłat. To jest artykuł informacyjny.

 6. tyle że w tym roku w Turcji to większość ruskich

 7. dobrze że Chorwacja droga. Element w tym roku będzie się bawił w Turcji.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas