Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na dwa dni zamkną Al. Zygmuntowskie. Kibiców żużla dowiozą pod stadion specjalne autobusy

W piątek rano zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną Al. Zygmuntowskie w Lublinie. Do niedzielnego poranka obowiązywać będą objazdy.

W piątek i w sobotę 6 – 7 sierpnia na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się impreza Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland. Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu zorganizowane zostaną w Lublinie po raz pierwszy w historii. W związku z wydarzeniem wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu.

Zamknięcie Al. Zygmuntowskich nastąpi w piątek o godz. 10.00. Do godzin porannych w niedzielę kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Również pojazdy komunikacji miejskiej linii nr 14, 153, 158 i 950 kursować będą przez al. Piłsudskiego i ul. Lubelskiego Lipca 80.

Na kibiców czekać będzie parking przy Arenie Lublin. Aby mogli dotrzeć na stadion żużlowy zostanie uruchomiona specjalna linia „ŻUŻEL”. Przejazd autobusem będzie możliwy po okazaniu biletu na mecz. Linia ma kursować z przystanku Arena Lublin 02 w godzinach 16.00-18.40. Kursy będą realizowane co 20 minut następującą trasą: al. Piłsudskiego – ul. Narutowicza – ul. Muzyczna z powrotem pod Arenę.

Dodatkowo, po zakończeniu meczów, co ma nastąpić ok. godz. 21.00, na tymczasowym przystanku przy al. Piłsudskiego obok Stacji Paliw Orlen, zostaną podstawione autobusy przegubowe, które odwiozą kibiców na parking przy Arenie Lublin.

(fot. materiały organizatora)

19 komentarzy

  1. i dla tych co dwa dni sie gapią na jeżdżących w kółko maja wybudować specjalny stadion ? buhahahahahahahaha

  2. Autobusy!!!, hahaha przeciez tam przez park to spacerkiem 1-1,2 km maks., czy naprawdę mamy aż takie chore społeczęństwo że przejście tej odległości to problem . 10-15 minut piechotą autobusem obawiam się ze dłużej bo czekasz na kurs załadowanie, swiatla po drodze itp , bez sensu.

  3. Ogólnie to żenada, szczególnie, że jak chce ktoś skorzystać z aqua lublin to ze świecą szukać miejsca parkingowego.. I takim sposobem człowiek spóźnia się na wyznaczone zajęcia, już raz byłem w takiej sytuacji. Niech stadion wybuduje parking dla swoich kibiców, bo to jest irytujące, a teraz jeszcze ulice zamykają, brawo.

Z kraju

Sport