Na drogę ekspresową z przyczepki spadła kanapa. Uszkodzonych zostało siedem samochodów

W niedzielę wieczorem na drodze S12 z przyczepki ciągniętej przez jeden z pojazdów spadła kanapa. Przeszkoda leżąca na pasie ruchu spowodowała, że uszkodzonych zostało siedem pojazdów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na drodze S12 w Końskowoli. Z przyczepki ciągniętej przez pojazd marki Honda, na jezdnię spadła kanapa. Kierujący pojazdami jadący od strony Lublina kolejno najeżdżali na coraz bardzie uszkodzony mebel, przy okazji uszkadzając swoje samochody.

Na miejscu interweniowali policjanci oraz pracownicy służby drogowej, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że 43-latek z gminy Puławy jadąc drogą S12 zgubił kanapę – narożnik, którą przewoził na przyczepce.

Siedem pojazdów, jadących za hondą, kolejno uderzało w kanapę i jej fragmenty przemieszczające się po drodze. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Za spowodowanie zdarzenia, 43-latek został ukarany mandatem karnym.

(fot. Policja Puławy)

18 komentarzy

 1. Drogo go będzie kosztować ta kanapa.

 2. W moim odczuciu to łagodna kara.

 3. dochodzenie odszkodowań z OC Hondy będzie drogą przez mękę.
  Ubezpieczyciel będzie gimnastykował się niczym szczeżuja na nie !!!

  • Tym bardziej, że przyczepka ma swoje własne OC. Będą odbijać piłeczkę przez najbliższe 5 lat.

   • I pewnie jeszcze pożyczona. Żeby w ogóle było to oc opłacone!

    • do bandy komentujących idiotów

     Nie ma znaczenia gdzie i czy w ogóle przyczepka miała opłaconą polisę OC jakbyś znał zapisu ustawy o ubezpieczeniu obowiązkowym wiedziałbyś , że ewentualne odszkodowanie będzie wypłacone z polisy OC pojazdu honda

 4. 1. Tej kanapy nie powinno tam być, bo jezdnia drogi ekspresowej nie służy do przebywania na niej żadnych przedmiotów, aeni osób.
  2. Znajdujące się osoby/przedmioty powinny być oznaczone, oświetlone.
  3. Kierujący pojazdami powinni kierować pojazdami w sposób umożliwiający uniknięcie najechania na przeszkodą znajdującą się na jezdni.

  Za niewłaściwe zabezpieczenie ładunku należy się mandat. Natomiast winnym najechania na przeszkodę na jedni będę uznani ci kierujący samochodami, którzy poruszali się z prędkością niedostosowaną do warunków.
  Noc, ciemno. Prędkość poruszania się winna być taka, żeby nie staranować nieoświetlonej kanapy. Co, kierujący którzy poruszali się prędkością bezpieczną oraz zachowywali koncentrację- uniknęli kolizji.
  Te patałachy, albo Ci, którym się spieszyło – uszkodziło sobie samochody. Całe szczęście, że ich lekkomyślność skończyła się tylko w ten sposób.

  • Co z bezpiecznym dystansem? Często, jak nie zamierzam wyprzedzać i zachowuję bezpieczny dystans, to automatycznie, ktoś wykorzystuje ,,nadmierną” lukę. Tu da się przyhamować, ale co zrobić z siedzącym na zderzaku? Miałem okazję obserwowania we wstecznym lusterku jak samochód tańczy, próbując zatrzymać się za sznurem stojących pojazdów. Było z górki i mokra nawierzchnia.

  • Franio.
   Bzdury cebulaka z zadartym.nosem

 5. szkoda że Frania na tej kanapie nie było

 6. No dobra a jak to się wszystko ma do odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody? Wiadomo, że narożnik był jego ale narożnik OC nie posiada, posiada OC za to auto i przyczepka jak mniemam ale wyrządzając szkodę, narożnik nie był na wspomnianej przyczepce… innymi slowy: kto za to wszystko zapłaci???

 7. Wsiok nie pomyślał o pasach ściągających.

 8. Niedziela handlowa i miasteczka do Ikei ciągną, a że bez mózgu podejście , to tak się kończy .

 9. Tak myślałem …mandacik i po sprawie .Jakby ktoś zginął to co innego ….Zamiast doje….ć gosciowi parę tys za stworzenie tak dużego zagrożenia w ruchu drogowym ,to dostał mandacik i po sprawie …..rzygać mi się chce na to nasze chore prawo …

 10. do bandy komentujących iiotów

  ty idioto byś go zastrzelił bo zgubił przewożony ładunek

 11. Drogi wycieczka z kanapa. Mandat, zwyżka OC za te 7 aut uszkodzonych i sprzątanie i pewnie kanapa zniszczona.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport