Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach wojewódzkich lokalnie nadal zalega warstwa śniegu. Miejscami występują mgły

Drogi krajowe i wojewódzkie w regionie są przejezdne. Na tych drugich, miejscami występuje śnieg i błoto pośniegowe. Lokalnie pojawiły się mgły utrudniające jazdę.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że według raportów z 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie na godzinę 6:00 są przejezdne. Na większości z nich występuje cienka warstwa zajeżdżonego śniegu z jezdnią czarną w koleinach.

Zajeżdżony śnieg oraz błoto pośniegowe występuje jeszcze na drogach wojewódzkich w okolicach Aleksandrowa, Bełżca, Chełma, Cycowa, Józefowa Roztoczańskiego, Krasnegostawu, Łukowej, Majdanu Sopockiego, Obszy, Rejowca, Różańca, Sawina, Siennicy Nadolnej, Siennicy Różanej, Tarnogrodu, Tomaszowa Lubelskiego, Werbkowic i Żmudzi.

Nawierzchnię czarną z lokalnie występującą śliskością zimową kierowcy spotkają w okolicach Dęblina, Garbowa, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Opola Lubelskiego, Poniatowej, Stężycy, Ryk, Wrzelowca i Żyrzyna.

Jezdnia czarna, bez błota pośniegowego czy zajeżdżonego śniegu, występuje na odcinku drogi wojewódzkiej nr 747 od węzła Konopnica do miejscowości Chodel, na odcinku Alei Solidarności w Lublinie (do S19), na wyjeździe z Lublina w stronę Lubartowa (DW nr 835) oraz w Jakubowicach Murowanych (DW nr 822).

O godzinie 5.00 rano w Zamościu odnotowano -18,5 stopnia Celsjusza. Najcieplej było w okolicach Łukowa: – 5.9 stopnia Celsjusza oraz Janowa Podlaskiego: -6.3 stopnia Celsjusza. Kierowcy muszą uważać na drogach w okolicach Bełżyc, Bychawy, Lublina, Łęcznej, gdzie w godzinach porannych może występować gęsta mgła.

(fot. ZDW\źródło ZDW)

3 komentarze

  1. Ciocia Magda Lena

    Na drogach wojewódzkich lokalnie nadal zalega warstwa śniegu, miejscami występują mgły no i ten siarczysty mróz (-10 C)…
    Jak to mówią: siła złego na jednego (prawdziwego Polaka)

  2. Drogi wojewódzkie podlegają pod samorząd wojewódzki. Porównajcie oświadczenia majątkowe radnych z pisu sprzed przejęcia władzy i z roku 2021. Zobaczycie jak im dochody wzrosły i zastanówcie się czy na to zapracowali! Bo stan dróg świadczy o tym, że dostają pieniądze za nic! U mnie przy DW830 w połowie listopada powbijali kołki ale siatki mającej zapobiegać zawiewaniu śniegu na drogę nie ma do dziś! W lecie rowy i pobocza koszą jak zarośnie do pół metra i piesi nie mogą już chodzić poboczem! Taka to dojna zmiana!!! Prawda Marku Wojciechowski? ***** ***

  3. droga powiatowa krzczonow -sobieska wola najgorzej odsniezana droga od lat prosze zapytac kierowcow bus ,ktorzy tam jeżdżą! odsniezanie tragedia

Z kraju

Sport