Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach trwają działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Truck&Bus”

Dziś trwają na drogach policyjne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Truck&Bus „. Akcja ma na celu przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom występującym przy wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy.

– W przypadku kontroli busów i autobusów chodzi także o bezpieczeństwo osób korzystających z takich przewozów. Akcja ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że kontroli możemy spodziewać się również w wielu innych krajach – wyjaśnia komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pod czujnym okiem policjantów drogówki dziś znajdą się kierujący pojazdami ciężarowymi oraz busami i autobusami.

– Podczas jednodniowych działań pod hasałem ,,Truck& Bus” będziemy zwracać szczególną uwagę na stan techniczny odpowiadający za bezpieczeństwo na drodze, w tym między innymi układów hamulcowych, kierowniczych, oświetlenia ciężarówek i właściwego oznakowania. Sprawdzamy także ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia. Skontrolujemy trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania – informuje komisarz Anna Kamola.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu rzeczy oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych.

 

Na drogach trwają działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Truck&Bus”

fot. Policja Lublin

PRZECZYTAJ

Atak nożem w Lublinie, młody mężczyzna w bardzo ciężkim stanie. Zatrzymany 20-latek był już notowany (zdjęcia)

11 komentarzy

  1. A trzepią zagranicznych czy tylko naszych ??

  2. Idealny dzień bo na drogach 1% tych aut w niedzielę jeździ

  3. … kiedy tacho dla busów do 3.5t jeżdżących zarobkowo??? … tutaj jest eldorado

  4. … w niedziele to kontrolujcie ale wjeżdżających na giełdę w Elizówce, od wielu kierujących wali wódą na metry

  5. Przy okazji kontroli cięższego sprzętu uprzejmie donoszę, że na S19 w Niedrzwicy i Kraśniku zaparkowane są ciągniki rolnicze – po pierwsze tam nie wolno parkować, a po drugie nie wolno tam takim sprzętem wjeżeżać. Zróbcie z tym porządek.

Dodaj komentarz

Z kraju