Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Caritas rozpoczyna akcję „Jałmużna Wielkopostna”

Akcja „Jałmużna Wielkopostna” to propozycja Caritas Diecezji Siedleckiej na czas Wielkiego Postu do podzielenia się dobrem z osobami potrzebującymi. Od Środy Popielcowej, 14 lutego 2024 r. we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej można już zakupić w tym celu baranka z białej czekolady, paschalik i świecę. Organizacja zachęca też do wrzucenia drobnych ofiar do „Skarbonek Miłosierdzia” i przygotowania „Toreb Charytatywnych”.

– Czasem wielu z nas zastanawia się, jak wyrazić swoją pomoc w ramach jałmużny. Komu pomóc, gdzie i jak? Włączając się w akcję „Jałmużna Wielkopostna” przeznaczamy środki na cele godne wsparcia. W siedleckiej Caritas od 32 lat organizujemy pomoc. Jesteśmy tym miejscem, do którego może zgłosić się każdy potrzebujący – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Organizacja wymienia na co przeznaczy środki: utrzymanie funkcjonowania jadłodajni dla ubogich, prowadzonych w Siedlcach oraz Białej Podlaskiej; dofinasowanie działań podmiotów ekonomii społecznej: Centrów Integracji Społecznej w Siedlcach i Białej Podlaskiej; zapewnienie ciągłości funkcjonowania Mieszkań Wspieranych dla osób będących w kryzysie bezdomności; dofinansowanie funkcjonowania Centrum Wsparcia Caritas; prowadzenie programów żywnościowych (Spiżarnia Caritas, Ogólnopolskie Zbiórki Żywności) oraz senioralnych (Senior Caritas); działania na rzecz uchodźców z Ukrainy; wsparcie bieżącej działalności Caritas Diecezji Siedleckiej. Część pozyskanych środków pozostanie w parafiach.

Aby włączyć się w „Jałmużnę Wielkopostną” należy zakupić w dowolnej parafii diecezji siedleckiej: baranka z białej czekolady (10 zł), paschalik (10 zł) lub świecę (20 zł). W szkołach dzieci będą mogły podzielić się drobnymi datkami do „Skarbonek Miłosierdzia”. W wybranych parafiach, które wyraziły takie pragnienie, będą rozdawane „Torby Charytatywne”, do wypełnienia żywnością z długim terminem ważności i artykułami higienicznymi – przekazane zostaną najbardziej potrzebującym.

Do akcji włączyć można się także poprzez podarowanie dowolnej kwoty na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Jałmużna”.

Akcja potrwa do Wielkanocy.

Diecezja Siedlecka

Diecezja Siedlecka rozciąga się na powierzchni 11,5 tys. km² stanowiącej geograficznie i administracyjnie wschodnią część Mazowsza oraz północną cześć województwa lubelskiego. Miejscami jej granice stanowią rzeki: Wisła, od zachodu, Wieprz i Tyśmienica od południa oraz Bug od wschodu. Wschodnia granica diecezji pokrywa się z granicą Polski na wysokości Białorusi i Ukrainy. Większość tych terenów to historyczne południowe Podlasie. Na terenie diecezji rozsianych jest aż 290 kościołów i kaplic należących do 247 parafii.

Caritas rozpoczyna akcję „Jałmużna Wielkopostna”

16 komentarzy

 1. Ja co miesiąc oddaję jałmużnę złodziejom z wiejskiej i wystarczy.

 2. Do roboty niech się wezmą co wołają i wszytko co zarobią niech tu wpłacają. A nie wołają żeby im dać.

 3. Dej dej dej dej dej dej dej dej dej

 4. Hipokryci, manipulatorzy

  Niech księża, obrzydliwe otyli księża najpierw sobie od gęby odejmą.

 5. Caritas to największa pralnia pieniedzy w Polsce. Przekrety jakoe roboa nie mieszcza sie w glowie zwykłemu obywatelowi! Caritas to legalna mafia

 6. na caritas nie daje

 7. Ja wpłacam regularnie.

  • Dyrdymałkiewicz

   A ja nie… nawet nieregularnie. Mam demokratyczne prawo wyboru: dać, czy nie dać ?
   Wybieram: nie dać…

   • Dyrdymałkiewicz

    Ale uczciwie dodam, że jak do mnie na Slamsów zapuka mniej lub bardziej potrzebujący, udostępnię mu listę, rzeczy, które mogę mu nieodpłatnie oddać.
    Temu bardziej potrzebującemu nawet michę zaproponuję, żeby nie musiał do Brata Alberta…

 8. Słuchacz radia Ma... wieprzową twarz

  UWAGA KOMUNIKAT !!!
  Dając Caritasowi na „tacę”, opłacasz księżom AC.

  • Słuchacz radia Ma... wieprzową twarz

   COŚ w TYM jest…
   Ja, jako długoletni emeryt poruszam się 20-to letnim oplem Meriva, a do mojej macochy „biedny prześladowany”, pożal się Boże, „duszpasterz” przybył (oni nie przyjeżdżają, oni przybywają), więc przybył ów „duszpasterz” nowiuśką teslą.
   Za 10 minutową „spowiedź” dostał w tłustą łapę, stówę.

Dodaj komentarz

Z kraju