Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach naszego regionu będzie można napotkać liczne kolumny wojskowych pojazdów

Jutro od samego rana na drogach m.in. województwa lubelskiego będzie można napotkać poruszające się kolumnami wojskowe ciężarówki. Kierowcy powinni zachować ostrożność. Nie należy również pomiędzy nie wjeżdżać.

W niedzielę 27 września na drogach województwa lubelskiego kierowcy napotkają liczne kolumny wojskowych pojazdów. Będą to żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Wyjadą oni z samego rana na planowane od dłuższego czasu ćwiczenia, które odbędą się na poligonie w Orzyszu na Mazurach.

Trasa pojazdów wiedzie z Rzeszowa przez Lublin, Kołbiel, Ostrów Mazowiecką i Łomżę. Wykorzystywane mają być główne trasy na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jak ustaliliśmy, kolumny przemieszczać się będą drogą krajową nr 19 przez Janów Lubelski, Kraśnik, następnie przejadą obwodnicą Lublina i skierują się na drogę ekspresową S17 w stronę Warszawy.

Ze względu iż wojskowe pojazdy mają się poruszać z małą prędkością, kierowcy powinni zachować ostrożność. Nie należy również pomiędzy nie wjeżdżać. Wojsko zapewnia, że drogami przejadą jedynie mniejsze pojazdy oraz ciężarówki. Pojazdy gąsienicowe będą przewożone koleją.

(fot. por. Błażej Łukaszewski/zdjęcie ilustracyjne )

20 komentarzy

  1. łukaszenka bedzie zadowolony z tej defilady , brawo

  2. Dziwne, że pojazdy gąsienicowe jadą koleją…
    Myślałem, że będą testować asfalt na s19 i s17