690 680 960

Na drogach krajowych w regionie rozpoczął się protest rolników. „Kolumna ciągników porusza się 5 km/h”

Na drogi krajowe w regionie wyjechali rolnicy w ramach ogólnopolskiego protestu. W rejonie grupowania się pojazdów rolniczych występują utrudnienia z przejazdem lub spowolnienie ruchu.

Sprzęt rolniczy pojawił się m.in. na drodze krajowej nr 19 w obrębie powiatu radzyńskiego. Rolnicy przemieszczają się kolumną pojazdów w kierunku Kocka z prędkością ok. 5 km na godzinę. W kolumnie jest kilkadziesiąt pojazdów. Policjanci wytyczyli objazd przez Ulan-Majorat – Krasew – Borki.

Z kolei w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z drogą krajową nr 76 przejazd został całkowicie zablokowany przez ciągniki rolnicze. Policjanci wyznaczyli objazd przez Łuków.

Problemy z przejazdem występują także na drodze krajowej nr 2, na odcinku Międzyrzec Podlaski – Biała Podlaska. Kolumna ciągników rolniczych przemieszcza się w kierunku Białej Podlaskiej z niewielką prędkością.

Jak relacjonują nam Czytelnicy na drogach oprócz ciągników pojawiły się także większe pojazdy, m.in. kombajny. W ciągu dnia należy spodziewać się kolejnych utrudnień w rejonie dróg krajowych nie tylko w regionie, ale i całym kraju.

Polska Stanie „Dzisiaj my Jutro WY”- to ogólnopolska akcja protestacyjna rolników. Sprzeciwiają się oni wprowadzeniu tzw. „piątki dla zwierząt”, czyli projektu ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Jak wskazują, głośno mówi się tylko o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, jednak ustawa ta to również wiele innych przepisów, które bezpośrednio uderzają w polską wieś. Również zakaz uboju rytualnego na eksport ma mieć wpływ na całe rolnictwo. Rolnicy podkreślają, że władza PiS doprowadziła już do upadku 30 proc. gospodarstw zajmujących się produkcją trzody chlewnej. Teraz chce wprowadzić przepisy, które doprowadzą do kolejnych bankructw.

 

 

(fot. MW)

85 komentarzy

  1. Brawo rolnicy, protestujcie do skutku! Popieram!

  2. brak słow na takiego pacana jak ty

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…