Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na co dzień ratują mienie i życie. Strażacy odebrali odznaczenia, wyróżnienia i awanse (zdjęcia)

W środę w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zorganizowano uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie zostało połączone z wręczeniem odznaczeń, wyróżnień i awansów dla wyróżniających się w codziennej służbie strażaków z jednostek PSP i OSP oraz osób cywilnych wspierających struktury straży pożarnej.

W spotkaniu wzięli udział m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa i zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Anna Pokwapisz.

Jak zaznaczono, apel jest kolejną okazją do podkreślenia tego, jak ważną rolę w naszym społeczeństwie pełni straż pożarna. Zwłaszcza, że obecnie gaszenie pożarów jest jedynie jednym z wielu zadań tej formacji. Z roku na rok rośnie zakres działań ratowniczych, z jakimi strażacy muszą sobie radzić. Wojewoda wyjaśniał, iż w. ostatnich latach nie było zdarzenia kryzysowego, w którym straż pożarna nie uczestniczyłaby aktywnie.

Za wybitne osiągnięcia w realizacji zadań wynikających z bycia członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej zostały wręczone Krzyże Świętego Floriana, a za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa Medale za Długoletnią Służbę. Osoby zasłużone zostały uhonorowane Odznakami „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” i Odznakami Świętego Floriana. Nie zabrakło też awansów.

8 komentarzy

  1. Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Strażacy odebrali odznaczenia, wyróżnienia i awanse, ale czy na pewno byli o ci, którzy na co dzień ratują mienie i życie, czy ich pożal się Boże, dowódcy którzy na co dzień siedzą za biurkami.

  2. Kanapowcy i gryzipiórka nagradzani, a gdzie strażacy od czarnej roboty? żałosne.

    • … dla roboli to co zostanie w rowie z przewróconej ciężarówki, no i tzw. szacun społeczny choć nie zawsze
      … ps … chyba na wypłaty nie narzekacie, a ma być lepiej

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo