690 680 960

Myślał, że jest już trzeźwy. Miał ponad promil

Parczewscy policjanci zatrzymali jadącego wężykiem 55-latka. Jak się okazało, mężczyzna siedzący za kierownicą subaru miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkaniec powiatu lubartowskiego tłumaczył mundurowym, że myślał, iż jest trzeźwy.

Wczoraj około godziny 2.00 w nocy na ul. Al. Jana Pawła II w Parczewie policjanci zauważyli jadące wężykiem subaru. Mundurowi podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 55-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego był pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

– 55-latek przyznał się, że wcześniej spożywał alkohol, ale myślał, że jest już trzeźwy. Dlatego wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz 55-latek odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna – wyjaśnia sierż. szt. Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Piłeś? Nie kieruj!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię, reagujmy. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

4 komentarze

  1. W Włodawie menel w samochodzie przejechałby przez nikogo nie niepokojony. Policjanci w tym czasie kontrolowaliby meneli na rowerach.

  2. Jemu poziom nie schodzi poniżej 1 promila od 12 roku życia. Przeciętnie ma 2,5 promila. Mój kumpel.

  3. Myślał. Tyle że mózg przeżarty alkoholem niezbyt dobrze funkcjonuje🤣🤣🤣

  4. Nie benzyna a alkohol płynie w jego żyłach

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.0199zł -0.01%
  • GBP 5.0597zł -0.12%
  • EUR 4.3334zł -0.11%
  • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas