Można już szykować łyżwy. Na Mikołajki uruchomią kilka lodowisk w naszym regionie

W piątek w kilku miastach naszego regionu zaplanowano otwarcie lodowisk. Należy się spodziewać, że podobnie jak w ubiegłym roku, w najbliższym czasie lodowiska będą tworzone również w innych miejscowościach.

Lodowiska każdego roku cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników jazdy na łyżwach. Nic więc dziwnego, że miasta, które w poprzednich latach zdecydowały się na ich uruchomienie, szykują obiekty również i na tegoroczną zimę. Od miesiąca działa już lodowisko Icemania przy Al. Zygmuntowskich. Jednak jest to obiekt zamknięty, więc niestraszne mu są warunki atmosferyczne. W innych miastach lodowiska będą pod gołym niebem, dlatego też konieczne było oczekiwanie na przymrozki.

Od kilku tygodniu trwają przygotowania do uruchomienia lodowiska na Rynku Wielkim w Zamościu. W pierwszej kolejności zwożone były tony piasku, na którym dopiero ustawiona została konstrukcja lodowiska. Tafla będzie liczyć 30 na 20 metrów a pierwsi łyżwiarze skorzystają ze ślizgawki już w piątek. Później lodowisko ma być czynne każdego dnia w godzinach od 9 do 21. Bilety będą w cenie: 7 zł normalny, 6 zł ulgowy, a 4 zł zapłacą osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny. Dostępna ma być również wypożyczalnia sprzętu.

Większe niż w ubiegłych latach będzie lodowisko w Hrubieszowie. W ubiegłym roku wnioskowali o to mieszkańcy. Samorząd postanowił przychylić się do próśb i w tym roku tafla ma być dłuższa o 10 metrów. Lodowisko również zostanie otwarte w piątek. Na godzinę 16 zaplanowano mikołajkową imprezę, oczywiście na łyżwach. Zabawy na lodzie mają prowadzić instruktorzy Hrubieszowskiego Domu Kultury, będzie też Mikołaj z prezentami.

Także na piątek zaplanowano otwarcie lodowiska w Tomaszowie Lubelskim. Tak jak w poprzednich latach, znajduje się ono przy ul. Lwowskiej, obok Tomaszowskiego Domu Kultury. Obiekt zostanie udostępniony łyżwiarzom o godzinie 16:00. Zaplanowano również wizytę św. Mikołaja. Tutaj łyżwiarze będą mogli korzystać z obiektu bezpłatnie. W piątek odbędzie się też otwarcie lodowiska w Puławach. Z tej okazji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada imprezę pn. Mikołajki z MOSiR-em. Oprócz św. Mikołaja i świątecznej muzyki przewidziano wiele konkursów z nagrodami, a także słodkie upominki. W dniu otwarcia bilety będą po złotówce. Potem w cenie 6 i 4 zł.

Z kolei od wtorku działa już miejskie lodowisko w Chełmie. Znajduje się ono przy ul. Sienkiewicza i jest czynne codziennie w godzinach od 8 do 19. Ceny biletów pozostały na poziomie z ubiegłego roku. Dorośli za godzinę jazdy muszą zapłacić 6 zł zaś uczniowie 4 zł. Posiadaczom Chełmskiej Karty 3 Plus przysługuje zniżka w wysokości 50%. Przy lodowisku funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu. Za wypożyczenie łyżew trzeba dopłacić 3 złote do biletu.

(fot. pixabay)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS