Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Motocyklista w ciężkim stanie po zderzeniu z ciągnikiem rolniczym

Wczoraj po południu w miejscowości Hamernia doszło do zderzenia motocykla z ciągnikiem rolniczym. Kierujący jednośladem w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 17:30 w miejscowości Hamernia w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocykla z ciągnikiem rolniczym.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak wstępnie ustalili policjanci 50-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierując motocyklem na prostym odcinku drogi wykonywał manewr wyprzedania ciągnika rolniczego. W tym samym czasie 58-letni kierowca ciągnika rolniczego rozpoczął manewr skręcania w lewo, chcąc zjechać na swoje pole. Po chwili doszło do zderzenia obu pojazdów.

W wyniku tego motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała i przewieziono go do szpitala. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Policjanci apelują do wszystkich kierowców samochodów jak również fanów „dwóch kółek” o rozwagę, bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. niewyżyta dzicz dorwała się do motorów bo słoneczko przyświeciło i przygrzało pod deklem

    • Marian, pomyliłeś traktorzystę z motocyklistą!

      • Dzicz na motocyklach, to już zaraza. Najlepiej jakby zrobili jej lockdown, byłby błogi spokój. Coraz więcej idiotów na motocyklach i który idioci powodują uprzykrza zycie innym.

  2. Selekcja naturalna dopiero się zacznie

  3. Patrzcie w lusterka, a nie na zasmarkańce w fotelikach, tylko na to co się dzieje na drodze.

  4. jeżdżę motorem i jak chce żyć musze widzieć wszystko i przewidzieć większość