Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

MOTO Session & MOTO Event East 10-11 maja 2014

Już w maju druga edycja Wielkiego Święta Motoryzacji – MotoSession. Zeszłoroczne wydarzenie odniosło wielki sukces, przyciągając 12 tysięcy zwiedzających z Lublina i okolic.

Już 10 i 11 maja odbędzie się druga edycja Lubelskiego Święta Motoryzacji. W tym roku swoje siły połączą dwie największe imprezy motoryzacyjne Lubelszczyzny – targi MotoSession oraz zlot Moto Event East. Ubiegłoroczna edycja MotoSession cieszyła się ogromnym powodzeniem – obydwie hale w ciągu dwóch dni odwiedziło 12 000 zwiedzających. Tegoroczna edycja to dwa dni pełne emocji i ekscytujących wydarzeń.

MotoSession to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą najnowszych aut prezentowanych głównie przez lokalnych dealerów. Na hali o powierzchni 8 tysięcy m2 zaprezentują się auta salonowe, nowinki techniczne oraz stoiska związane z  branżą motoryzacyjną. Moto Event East to zlot, który jednoczy i integruje wszystkie klasy aut o specjalnych, nietuzinkowych walorach. Podczas poprzednich edycji licznie gościły zarówno auta tuningowane jak i klasyki, zabytki, auta amerykańskie oraz auta egzotyczne (ponad 200 aut). Wydarzeniu MotoSession & Moto Event East towarzyszyć będą liczne atrakcje.
Wydarzenia towarzyszące:

Zawody Stunt Cup – organizator: WSCHODNIA.TV

Ogólnopolskie zawody w jeździe wyczynowej motocyklistów. Pierwsze w historii, które odbędą się
w województwie lubelskim. Rangę zawodów podnosi włączenie ich do Pucharu Polski oraz generalnej klasyfikacji punktowej ligi PSC. Najlepsi zawodnicy z całego kraju będą rywalizować w klasie regulaminowej oraz nieregulaminowej. Oprócz konkurencji technicznych: stoppie na odległość oraz drift challenge.

Tor i pokazy Modeli RC w skali 1:10

Na hali C u boku prawdziwych i lśniących samochodów zaparkują również profesjonalne rajdówki w skali 1:10. Pod ich maską znajdziemy silnik elektryczny, który pozwoli rozpędzić te małe maszyny nawet do 30 km/h. Dodatkowo napęd na cztery koła i niezależne zawieszenie sprawią, że wrażenia z prowadzenia takiego autka będą podobne do emocji panujących na rajdowych oesach. Do Lublina na Moto Event East & Moto Session 2014 przyjedzie zespół Subaru Poland RC Team, który udostępni wszystkim chętnym swoje elektryczne samochody w skali 1:10. Każdy zwiedzający będzie  miał okazję zmierzyć się na “odcinku specjalnym”
i posmakować jazdy zdalnie sterowaną rajdówką. Podczas dwudniowej zabawy nie zabraknie prezentacji modeli RC, rajdowej szkoły jazdy w małej skali czy pokazów “mistrzów”.

Trial Show – pokazy Przemysława Kaczmarczyka z wykorzystaniem przeszkód
Niedziela (11 maja) pokazy w trialu rowerowym – Karol Serwin.

Trial to obok wyścigów najstarsza dyscyplina sportów motocyklowych. Przez ekspertów uważany za prekursora każdego offroadowego jeżdżenia. Jest jedyną dyscypliną sportu motocyklowego, którą można oglądać
z niewielkiej odległości, praktycznie dotykając motocykli. Precyzja z jaką poruszają się zawodnicy gwarantuje pełne bezpieczeństwo zgromadzonej widowni.

Na MotoSession & Moto Event East niezwykłe emocje, na specjalnie przygotowanym na tę okazje torze
z przeszkodami, zagwarantuje Przemek Kaczmarczyk – Mistrz Polski w Extreme Trial. Dodatkowe atrakcje, tylko w niedziele 11 maja zwiedzającym zapewni Karol Serwin – 11-krotny Mistrz Polski, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym. Aktualnie 9 zawodnik światowego rankingu UCI w kategorii Elite.

Dodatkowo
– wystawa aut zabytkowych – Lubelskie Klasyki Nocą
– pokazy ratownictwa przy współpracy ze Strażą Pożarną i Policją
– wystawa pojazdów policyjnych
– strefa piknikowa

Miejsce
Targi Lublin
Ul. Dworcowa 11, Lublin
www.moto.targi.lublin.pl
www.motoeast.pl

2014-04-28 19:55:33
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Po ile wejściówki ?

  2. zapewne jak co roku w granicach 15 zł

  3. Karol Serwin nie Serafin droga Redakcjo.

  4. od ktorej wszystko sie zaczyna?

  5. ale na plakatach pisze że za darmo wejściówki