MOTO Session & MOTO Event East 10-11 maja 2014

Już w maju druga edycja Wielkiego Święta Motoryzacji – MotoSession. Zeszłoroczne wydarzenie odniosło wielki sukces, przyciągając 12 tysięcy zwiedzających z Lublina i okolic.

Już 10 i 11 maja odbędzie się druga edycja Lubelskiego Święta Motoryzacji. W tym roku swoje siły połączą dwie największe imprezy motoryzacyjne Lubelszczyzny – targi MotoSession oraz zlot Moto Event East. Ubiegłoroczna edycja MotoSession cieszyła się ogromnym powodzeniem – obydwie hale w ciągu dwóch dni odwiedziło 12 000 zwiedzających. Tegoroczna edycja to dwa dni pełne emocji i ekscytujących wydarzeń.

MotoSession to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą najnowszych aut prezentowanych głównie przez lokalnych dealerów. Na hali o powierzchni 8 tysięcy m2 zaprezentują się auta salonowe, nowinki techniczne oraz stoiska związane z  branżą motoryzacyjną. Moto Event East to zlot, który jednoczy i integruje wszystkie klasy aut o specjalnych, nietuzinkowych walorach. Podczas poprzednich edycji licznie gościły zarówno auta tuningowane jak i klasyki, zabytki, auta amerykańskie oraz auta egzotyczne (ponad 200 aut). Wydarzeniu MotoSession & Moto Event East towarzyszyć będą liczne atrakcje.
Wydarzenia towarzyszące:

Zawody Stunt Cup – organizator: WSCHODNIA.TV

Ogólnopolskie zawody w jeździe wyczynowej motocyklistów. Pierwsze w historii, które odbędą się
w województwie lubelskim. Rangę zawodów podnosi włączenie ich do Pucharu Polski oraz generalnej klasyfikacji punktowej ligi PSC. Najlepsi zawodnicy z całego kraju będą rywalizować w klasie regulaminowej oraz nieregulaminowej. Oprócz konkurencji technicznych: stoppie na odległość oraz drift challenge.

Tor i pokazy Modeli RC w skali 1:10

Na hali C u boku prawdziwych i lśniących samochodów zaparkują również profesjonalne rajdówki w skali 1:10. Pod ich maską znajdziemy silnik elektryczny, który pozwoli rozpędzić te małe maszyny nawet do 30 km/h. Dodatkowo napęd na cztery koła i niezależne zawieszenie sprawią, że wrażenia z prowadzenia takiego autka będą podobne do emocji panujących na rajdowych oesach. Do Lublina na Moto Event East & Moto Session 2014 przyjedzie zespół Subaru Poland RC Team, który udostępni wszystkim chętnym swoje elektryczne samochody w skali 1:10. Każdy zwiedzający będzie  miał okazję zmierzyć się na “odcinku specjalnym”
i posmakować jazdy zdalnie sterowaną rajdówką. Podczas dwudniowej zabawy nie zabraknie prezentacji modeli RC, rajdowej szkoły jazdy w małej skali czy pokazów “mistrzów”.

Trial Show – pokazy Przemysława Kaczmarczyka z wykorzystaniem przeszkód
Niedziela (11 maja) pokazy w trialu rowerowym – Karol Serwin.

Trial to obok wyścigów najstarsza dyscyplina sportów motocyklowych. Przez ekspertów uważany za prekursora każdego offroadowego jeżdżenia. Jest jedyną dyscypliną sportu motocyklowego, którą można oglądać
z niewielkiej odległości, praktycznie dotykając motocykli. Precyzja z jaką poruszają się zawodnicy gwarantuje pełne bezpieczeństwo zgromadzonej widowni.

Na MotoSession & Moto Event East niezwykłe emocje, na specjalnie przygotowanym na tę okazje torze
z przeszkodami, zagwarantuje Przemek Kaczmarczyk – Mistrz Polski w Extreme Trial. Dodatkowe atrakcje, tylko w niedziele 11 maja zwiedzającym zapewni Karol Serwin – 11-krotny Mistrz Polski, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym. Aktualnie 9 zawodnik światowego rankingu UCI w kategorii Elite.

Dodatkowo
– wystawa aut zabytkowych – Lubelskie Klasyki Nocą
– pokazy ratownictwa przy współpracy ze Strażą Pożarną i Policją
– wystawa pojazdów policyjnych
– strefa piknikowa

Miejsce
Targi Lublin
Ul. Dworcowa 11, Lublin
www.moto.targi.lublin.pl
www.motoeast.pl

2014-04-28 19:55:33
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Po ile wejściówki ?

  2. zapewne jak co roku w granicach 15 zł

  3. Karol Serwin nie Serafin droga Redakcjo.

  4. od ktorej wszystko sie zaczyna?

  5. ale na plakatach pisze że za darmo wejściówki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021