Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Monitoring mobilny nagrał kłusownika zakładającego wnyki

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Sobibór dzięki monitoringowi wizyjnemu ustalili, kto zakładał w lesie wnyki. Sprawą kłusownika zajmują się już policjanci.

Kłusownicy coraz rzadziej stosują wnyki do nielegalnego pozyskiwania dzikiej zwierzyny, ale nadal są miejsca, gdzie w zastawionych wnykach giną zwierzęta.

Dzięki sobiborskim leśnikom udało się ostatnio zapobiec śmierci zwierzęcia, które najczęściej w takiej pułapce ginie w męczarniach lub okrutnie cierpi dobijane przez kłusownika. Strażnicy leśni, podczas patrolu, w rejonie miejscowości Podpakule w powiecie włodawskim natrafili na miejsce z pozostawionym wnykiem.

Dzięki zastosowaniu monitoringu wizyjnego udało się ujawnić sprawcę tego czynu. Całą działalność kłusownika w momencie zastawiania wnyka zarejestrowała kamera, którą strażnicy leśni zamontowali w lesie. Wspólnie z policjantami z Sawina podjęto czynności dochodzeniowe i ustalono podejrzanego. Za kłusownictwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Straż Leśna)

5 komentarzy

  1. Mam nadzieję że go przykładnie ukarzą i do stanie te pięć lat , a nie 500zł mandatu.

  2. Zwykły kłusownik-5 lat. Kłusownik należący do koła łowieckiego-bigos,flaszka,lodówa pełna dziczyzny i nadciśnienie z cholesterolem przez zawałem.

  3. brawo chłopaki, więcej takich akcji, tylko kara chyba jeszcze z poprzedniego systemu

  4. Palce odcinać.

  5. nic mu nie zrobią jeszcz e medal dotani od andrzeja du#y

Z kraju