Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata z zapasach. Brązowy medal dla Szymona Szymonowicza

Szymon Szymonowicz (MKS Cement-Gryf Chełm, -87kg) wywalczył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w stylu klasycznym, które zakończyły się w Tiranie. To jedyny medal biało-czerwonych wywalczony w stolicy Albanii. Tuż za podium uplasowały się Wiktoria Chołuj (AKS Białogard, 72kg) oraz Patrycja Słomska (Orzeł Namysłów, 76kg).

Przed rokiem w hiszpańskiej Pontevedradzie biało-czerwoni wywalczyli aż cztery medale w tym trzy srebrne i jeden brązowy krążek. Do Tirany udała się dwójka z nich: w stylu klasycznym, Szymon Szymonowicz (MKS Cement-Gryf Chełm, -87kg) oraz w zapasach kobiet, Wiktoria Chołuj (AKS Białogard, -72kg). To właśnie z tą dwójką nasz sztab szkoleniowy wiązał największe nadzieje.

Brązowy medal udało się obronić Szymonowi Szymonowiczowi, który w rywalizacji do 87kg stoczył cztery walki (trzy wygrał przed czasem), a porażki doznał jedynie w starciu z późniejszym wicemistrzem świata, Chorwatem Matejem Mandiciem. W pojedynku o brązowy medal aktualny mistrz Polski seniorów pokonał w nieco ponad minutę Fina Waltteriego Latvalę. Szymonowicz jest stypendystą Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Rywalizująca w nieolimpijskiej kategorii wagowej do 72kg, Wiktoria Chołuj nie zdołała tym razem wywalczyć medalu. W półfinale zapaśniczka z Białogardu przegrała z aktualną mistrzynią świata seniorek, Amerykanką Amit Elor, a w walce o brązowy medal przegrała z Białorusinką Viktoryią Radzkovą. Tym samym stypendystka PWPW S.A zajęła piąte miejsce.

Tuż za podium uplasowała się również Patrycja Słomska (Orzeł Namysłów) rywalizująca w kategorii do 76kg. W pojedynku o brązowy medal przegrała z Litwinką Kamile Gaucaite.

Dodaj komentarz

Z kraju