MKS Perła Lublin zaprasza na „Dzień Kobiet z cytologią”

MKS Perła Lublin zawsze chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje prozdrowotne. Tym razem, wraz z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie serdecznie zachęca wszystkie panie do wzięcia udziału w akcji organizowanej 8 marca, pod hasłem: „Dzień Kobiet z cytologią”.

Lublin
2019-03-08, 09:00

Już w najbliższy piątek, od godz. 9 do 14, w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie, przy ul. Nałęczowskiej 27 będą wykonywane w bezpłatne badania cytologiczne.

– Każda z nas zasługuje na zdrowie. Sama byłam w poniedziałek na badaniach i myślę, że to jest bardzo ważna sprawa, bo badania cytologiczne potrafią nawet w 90 procentach wykluczyć raka szyjki macicy. Dlatego serdecznie zachęcam panie do badań i naprawdę cieszę się, że takie inicjatywy powstają, bo zdrowie jest najważniejsze – mówi Sylwia Matuszczyk, obrotowa MKS Perła Lublin.

– Gorąco zachęcam wszystkie kobiety do przyjścia do WOMP w najbliższy piątek. Ja również pojawię się na badaniach wraz z moją mamą. Jeżeli to ma być dodatkowa atrakcja, że podczas badań będzie można zobaczyć lokalnych sportowców, to można na to liczyć. Zapraszamy, bo wszyscy wiemy, że profilaktyczne badania w każdym wieku są bardzo istotne – dodaje Małgorzata Stasiak, rozgrywająca naszej drużyny

– Należy podkreślić, że ta akcja jest realizowana w 90. placówkach na terenie naszego województwa przez cały rok, więc zachęcamy panie do badań nie tylko w najbliższy piątek. Liczymy, że dzięki badaniom przesiewowym ryzyko chorób onkologicznych się zmniejszy – tłumaczy Karol Tarkowski, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Dodatkowe informacje na temat „Dnia Kobiet z cytologią”. można uzyskać pod numerem telefonów: 81 534 19 19 lub 81 533 00 34 (wewnętrzny 12).

(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)