690 680 960

Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady raportowana informacji o zmarłych z COVID-19

W piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmienia zasady przekazywania informacji dotyczących osób zmarłych z COVID-19. Ma to związek z wydłużająca się formą przekazywanych komunikatów.

– W związku z wydłużającą się formą przekazywanych komunikatów nt. koronawirusa, od soboty (10.10), raporty dotyczące zakażeń nie będą zawierać szczegółowych danych dot. osób zmarłych – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Jak przekazuje resort zdrowia, w raportach ministerstwo będzie informować o liczbie osób zmarłych z powodu COVID-19 oraz o liczbie zmarłych z powodu nałożenia się zakażenia koronawirusem na inne choroby współistniejące.

W całym kraju do tej pory ujawniono 116 338 zakażeń koronawirusem, odnotowano 2919 zgonów. W woj. lubelskim do 9 października zarejestrowano 3903 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2418 ozdrowieńców i zarejestrowano 66 zgonów.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Droga Redakcjo.
  Mam nadzieję, że kiedyś ktoś was, tzw. „dziennikarzy” rozliczy za to wasze podsycanie paniki wśród i tak już ogłupionego narodu. I nie tyle chodzi mi tutaj o treść waszych niejednokrotnie żenujących artykułów ale o zdjęcia, które umieszczacie w nagłówkach tychże.
  Nie pozdrawiam i nie łączę wyrazów szacunku.
  Jarek

 2. Jeszcze trochę i ucichnie jak w Wuhan

 3. „W związku z wydłużającą się formą komunikatów” – co, SMS się na ekranie nie mieści?

 4. Czy w Policji – zdechła „ostatnia szara myśląca komórka” ?

  Jest dla mnie totalnie niezrozumiałe jak „podczas uzgodnień Policja-Ministerstwo Zdrowia ” nie pomyślano o rozwiązaniu podstawowych problemów wynikających z wprowadzenia tzw. „Żółtej Strefy” ?
  1-stworzenie solidnej podstawy prawnej do egzekwowania prawa
  2-określenie kto i na jakiej podstawie za co odpowiada ( kierowca autobusu nie może usuwać ludzi z pojazdu, kazać zakładać maseczki)
  3-Totalną porażką i „przegięciem” – jest działanie Policji i próby nakładania mandatów na kierowców autobusów czy środków komunikacji. Chyba, że postawione sobie cel – skłócić totalnie społeczeństwo i wywołać chaos.
  4-Nie nadano uprawnień dla Straży Miejskich/Gminnych by mogły działać w tym kierunku.Celowo czy ktoś zapomniał ?
  Patrząc na obecną sytuację można tak wyliczać w nieskończoność. Na usta ciśnie się jednak znów pytanie : ” CZY KTOŚ TU MYŚLI” ???

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas