Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ministerstwo sypnęło sporą kasą. Dwa lubelskie szpitale otrzymają duże wsparcie finansowe

Do lubelskich szpitali uniwersyteckich trafiło łącznie ponad 32,5 mln zł. Placówki mają za to zakupić nowoczesną aparaturę, jak też doprowadzić do poprawy jakości usług medycznych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało spore środki finansowe dla lubelskich szpitali uniwersyteckich. Łącznie jest to kwota ponad 32,5 mln zł, pieniądze mają zostać przeznaczone na poprawę usług medycznych, a także zakup aparatury. Dzięki temu mają się skrócić kolejki pacjentów m.in. na wykonanie tomografu czy rezonansu. Fundusze, jakie otrzymały placówki, pochodzą ze środków europejskich.

Blisko 20 mln zł otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1. Całość ma trafić na poprawę świadczeń usług medycznych z zakresu chorób układu krążenia przez dopasowanie Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii oraz jednostek pomocniczych.

Z kolei ponad 12,5 mln zł będzie miał do wykorzystania Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4. W tym przypadku placówka zakupi precyzyjną aparaturę medyczną w nowoczesnej neurochirurgii.

W przekazaniu czeków wzięli udział m.in: minister Przemysław Czarnek, wiceminister zdrowia Marcin Martyniak oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Wojciech Załuska.

Ministerstwo sypnęło sporą kasą. Dwa lubelskie szpitale otrzymają duże wsparcie finansowe

Ministerstwo sypnęło sporą kasą. Dwa lubelskie szpitale otrzymają duże wsparcie finansowe

(fot. MEiN)

14 komentarzy

 1. Ordynarna przedwyborcza propaganda.Gdyby tylko chodziło o dobro pacjentów,na konto szpitali przyszłyby przelewy i tyle.

  • J taka niby propaganda ma miejsce non stop. PiS zawsze wspiera ludzi. Tak było, jest i będzie zawsze. I niezależnie czy są wybory czy nie ma. Każdy z Lubelskiego widzi jaki ogrom prac wykonano w ciągu tych 8 lat. Lubelszczyzna wreszcie odżyła.

   • Tadek jakby nie unia, dalej byś jeździł starymi drogami.
    odżyła Lubelszczyzna?? nie pamiętam żeby przez ostatnie 5 lat wyjechało tyle osób z moich okolic co w tym i poprzednim roku, także nie zauważyłem. nie dość że drożyzna, to jeszcze zusu płacisz tyle co pracownikowi. firmy się zamykają, masowe zwolnienia, ale emerytowi się dobrze żyje.
    5 lat temu za chleb płacił 3 zł teraz płaci 6, ale dobrze mu się żyje. inflacja szaleje, orlen łupi polaków, rozdawnictwo pełną gębą, dodruk pustego pieniądza, tak trzeba żyć . przedsiębiorca wystawi fakturę na 1000 zł to mu doliczą 23% Vatu, i 19 % dochodowego od tego, 9% zdrowotnego. ksiądz weźmie 1000 w łapę i jeszcze powie że mało i nic z tym nie zrobią. 2% polskiego PKB przekazanego Ukrainie, chęć opodatkowania zbiórek internetowych, które są dlatego że państwo nie potrafi zapewnić opieki zdrowotnej, to jeszcze pisiory chcą 20% z tego im zabrać. no brawo TADEUSZ, wyborca kompletny.

   • 100% tak trzymać!

   • Ja nie chcę by mnie pis wspierał, niech mi tylko oddadzą to co przez nich tracę i wydaję.
    Dostajesz 500 a za plecami zabierają ci 600.
    Tak wygląda ich pomoc.
    Podnieśli na siłę minimalną, barany się cieszą ale nie rozumiał że jedynym profitem z tego są wyższe podatki, za tą minimalną nie kupią więcej bo to wymusiło wzrost cen i robocizny.

   • Według ciebie odżyła bo tobie żyje się może dobrze albo masz niezłą e-mkę albo siedzisz na stanowisku i niezłą kasę zarabiasz i nie widzisz że ludzie młodzi szukają alternatywy i wyjeżdżają za praca lepszym bytem. Tak naprawdę to co powstaje w tym regionie to za kasę Unijną procentowo samorządy dopłacają do 20% do inwestycji i nie jest to zasługą rządu tylko ludzi przedsiębiorczych w samorządach.

 2. Większego czeku z tektury nie było?

 3. Obrzydliwa ksenofobiczna, rozmodlona, chamska ze ściany wschodniej uwsteczniona mentalnie i rozwojowo banda tfuu

 4. Jeszcze świeży tusz z drukarki, co się martwice dodrukuje się, nie zabraknie na kampanie.

 5. Ot łaskawcy dzielą NASZE pieniądze zamiast ukraść ot LUDZKIE PANY Z WARSZAWY. DZIĘKUJĘ WAM CUDOWNI ZŁODZIEJE Z PIS ZE DZIELICIE SIĘ NASZYMI PIENIĘDZMI Z NAMI. I TAK NA WAS NIE ZAGŁOSUJE

 6. Garnek po huk tam

 7. Okradany obywatel.

  ,,Szczodry dziad z cudzej torby” nie ministerstwo dało tylko podatnicy. Służba zdrowia powinna być finansowana przez podatników to fakt ,ale do cholery , 2 mld na TVP na rok dają a tu się lansują czekiem na kilkadziesiąt milionów.
  Obłuda przedwyborcza aż będą je po oczach

 8. Ciekawe czy te dotacje będą tak samo wyglądać co te dla straży pożarnej. Z przodu piękna kwota a z tyłu że wklad własny + wpłata samorządu

 9. znowuż czarnek jest a mareczka w. nie ma. to niesprawiedliwość pisuarska.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo