Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkanka pyta, kiedy będzie budowa wiaty śmietnikowej. Administracja: „Została rozpoczęta budowa”

Jedna z mieszkanek osiedla im. Bolesława Prusa w Lublinie zasygnalizowała nam problem dotyczący walających się śmieci. Administracja przekazała nam, że obecnie trwa budowa altany śmietnikowej, dzięki której przestrzeń ta zostanie uporządkowana.

O sprawie zaalarmowała nas jedna z mieszkanek osiedla, która przekazała, że rejon tez jest zaśmiecony, głównie z braku altany śmietnikowej, w której powinny znaleźć się kontenery na odpady.

– To co dzieje się tam już od każdego piątkowego popołudnia – woła o pomstę do nieba. Apogeum następuje w niedzielę – wszechogarniający smród gnijących odpadów, które wysypują się z worków rozwleczonych po chodniku najpierw przez stada ptaków, a potem przez gryzonie. Mieszkańcy nawet nie mogą zbliżyć się do pojemników, żeby nie brodzić w śmierdzących odpadach. Dodatkowo ów śmietnik upatrzyli sobie cwaniaki wszelkiej płci – i wyrzucają tam swoje śmieci przez okna z samochodów, nawet nie fatygując się wysiadaniem, o segregacji odpadów nawet nie wspomnę – napisała Czytelniczka.

Miejsce jest usytuowane przy wjeździe na osiedle od strony ul. Pozytywistów.

– Wszystkich gości i mieszkańców wita więc bałagan, smród, brud śmietnika – pomijam dodatkową „atrakcję” w postaci grupy osób bezdomnych, która upodobała sobie to miejsce do wesołych imprez przy trzepaku i drzemek na świeżym powietrzu, a także obsikiwania i nie tylko wszystkich pobliskich trawników. Czy tak to powinno wyglądać? – pyta mieszkanka.

Mieszkanka pyta, kiedy będzie budowa wiaty śmietnikowej. Administracja: „Została rozpoczęta budowa”

fot. nadesłane

Dodaje, że sytuacja jest poważna, bo zaczyna również stwarzać zagrożenie epidemiologiczne i być może sprawą powinien zająć się wreszcie Sanepid i inne służby. O sprawę zapytaliśmy administrację osiedla.

– Administracja Nr 4 os. B. Prusa Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej informuje, że wykonanie altanki śmietnikowej przy ul. M. Brzeskiej było wstępnie planowane w roku ubiegłym, jednakże warunki atmosferyczne uniemożliwiły jego realizację. Obecnie została rozpoczęta budowa altanki. Mamy pełną świadomość, że wygląd wygrodzenia i ogólny nieład panujący na tym i przyległym terenie stanowił bardzo duży problem i miał negatywny wpływ na wygląd tej części osiedla. Pomimo systematycznego uprzątania przez pracownika Administracji odpadów i dbałości o czystość i porządek na terenie wokół, niemożliwym było na bieżąco dbać o porządek w godzinach popołudniowych i w dni wolne od pracy. Problem przebywania w tym miejscu osób bezdomnych był wielokrotnie zgłaszany do Straży Miejskiej. Niestety, nie zawsze rozmowy strażników z bezdomnymi były skuteczne. Dokładamy wszelkich starań, aby wykonana altana śmietnikowa w znaczącym stopniu przyczyniła się do utrzymywania czystości w tym rejonie osiedla. Niestety nie możemy zagwarantować, że osoby korzystające z altany będą korzystały z niej wg obowiązujących norm i z właściwą kulturą – informuje Elżbieta Niewińska z Administracji Nr 4 os. B. Prusa.

29 komentarzy

 1. Zaczęła się era złodzieji.

 2. Uj ze śmieciami – grunt, że odsunęliśmy PiS od władzy! A nie, czekaj – Fajna, uśmiechnięta POlska pod zarządem Łysego Dewelopera rządzi tu już 15 lat. Nie zapomnijcie oddać głosu na „dumnych Europejczyków” 7 Kwietnia. 😆

 3. Co tam śmiecie – grunt, że odsunęliśmy PiS od władzy! A nie, czekaj – fajna, uśmiechnięta POlska pod zarządem Łysego Dewelopera rządzi tu już 15 lat. Nie zapomnijcie oddać głosu na „dumnych Europejczyków” 7 Kwietnia. 😆

  • Ty już zapomniałeś co było zanim te piętnastoletnie rządy w Lublinie nastąpiły? To przypomnij sobie jak cudownie rozwalony i zaniedbany był LBN za rządów Pruszkowskiego i Wasilewskiego. Zero inwestycji ale za to zadłużenie rosło.

 4. To jest rzeczywisty obraz jak funkcjonują firmy wywozowe. W związku z ,,akcją” CZERWONA KARTKA proponuję aby przykleić czerwona kartkę na pojazdach firmy wywozowej i urzędnikom z wydziału ochrony środowiska UM Lublin , którzy wymyślili tą ,,akcję”

 5. Jakby segregowali to może byłby pożadek i te żółte można zastąpić pojemnikami będzie schludniej .A wogóle to na całym osiedlu zamienić żółte metalowe na pojemniki .I kamery amontować .A co będzie jak zsypy zlikwidują od 2025r. to się bedzie działo altanki mało a śmieci dużo.

 6. Karolyna Hererra

  Tam patologia mieszka okropna. Syf, kiła i mogiła. Przechodząc ostatnio widziałam jak dwa koty szarpały pre zer vatywę, używaną. Aż mnie wzdrygnęło. Leżało tak takich kilka jakby po łorgi. Zawsze jak przrchodzę przez LSM to z duszą na ramieniu, wszędzie pijaki, markomany i zboczeńcy.

 7. Nareszcieeee !!!!!!

 8. Pasowałoby zrobić jeszcze porządek z tym starym z dziura w szyji co opony przebija

Dodaj komentarz