Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkanka naszego regionu reprezentowała Polskę na festiwalu we Włoszech. Zdobyła dwa I miejsca

Kinga Linkiewicz odnosi kolejne sukcesy w międzynarodowych konkursach wokalnych. Teraz mieszkanka województwa lubelskiego zachwyciła jurorów we Włoszech.

W Rimini we Włoszech zakończył się tegoroczny Festiwal „Magia Italiana”, który jest przeglądem różnych talentów związanych z muzyką. Polskę reprezentowała m.in. pochodząca z województwa lubelskiego 19-letnia Kinga Linkiewicz. Młoda wokalistka pokazała Europie swój talent zachwycając jurorów. W efekcie zdobyła dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej 18-32 lata. Jedno z nich w kategorii Jazz, drugie w kategorii Pop. Dodatkowo otrzymała również nagrodę specjalną, którą jest nagranie teledysku do jednej z festiwalowych piosenek.

Kinga Linkiewicz mieszka w Horodyszczu w gminie Wisznice w powiecie bialskim. Pochodzi z muzykalnej rodziny, nic więc dziwnego, że sama również poszła w tym kierunku. W dzieciństwie były to zajęcia wokalne, po raz pierwszy na scenie zaprezentowała się już w wieku niecałych 3 lat. W ubiegłym roku, po skończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach, rozpoczęła studia w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.

Młoda wokalistka ma za sobą wiele występów na lokalnych imprezach i wydarzeniach. Od lat zdobywa też nagrody i wyróżnienia w konkursach, zarówno powiatowych, ogólnopolskich, jak też, tak jak teraz, międzynarodowych. Zajęła także pierwsze miejsce oraz otrzymała nagrodę za najlepiej zaśpiewany światowy hit na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My XXI WIEK” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. Poza śpiewaniem interesuje się sportem.

 

Mieszkanka naszego regionu reprezentowała Polskę na festiwalu we Włoszech. Zdobyła dwa I miejsca

Mieszkanka naszego regionu reprezentowała Polskę na festiwalu we Włoszech. Zdobyła dwa I miejsca

(fot. Kinga Linkiewicz/nadesłane)

5 komentarzy

  1. Romek ****ĆPIS

    wow

  2. Ilo to juź było utalentowanych wokalistów??? Trzeba na setki wymieniać i jakoś nikt nie jest zapamiętany , to raczej jeszcze jedna ” celebrytka” co na ściance będzie błyszczeć , bo to młody towar i jeszcze atrakcyjny fizycznie.

  3. W rimini juz rok temu o polce pisali

Z kraju

Polityka i społeczeństwo