Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy tłumnie poszli na wybory, cieszą się gminy. Już wiadomo, gdzie trafi po milionie złotych

Do 20 gmin z naszego regionu, gdzie była największa frekwencja w wyborach, trafi po milionie złotych. Pieniądze te mają zostać wykorzystane na potrzeby jednostek OSP.

Przed wyborami do parlamentu rząd postanowił zachęcić Polaków do wzięcia w nich udziału, a tym samym zagłosowania na kandydatów do Sejmu i Senatu. Aby działania profrekwencyjne były skuteczniejsze, samorządom, których mieszkańcy wezmą licznie udział w wyborach, obiecano nagrody finansowe. Każdej z gmin do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja przekroczy 60 proc., zapowiedziano środki w kwocie 500 tys. zł, z czego 250 tys. zł na koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe oraz np. na orkiestry dęte i 250 tys. zł na zespoły sportowe.

Dodatkowo gminom do 20 tys. mieszkańców, w których zagłosuje największy odsetek wyborców w skali powiatu, zapowiedziano dodatkowo po dwa miliony złotych. Milion z przeznaczeniem na przebudowę i modernizację remiz strażackich, a kolejny milion na budżet obywatelski. To oznacza, że gminy, które miały w każdym z powiatów najwyższą frekwencję, mają uzyskać po 2,5 mln zł. W naszym regionie powiatów jest 20.

Właśnie ogłoszono wyniki „Bitwy o remizy”, czyli akcji w której do zdobycia był milion złotych z przeznaczeniem na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz strażackich. Jest to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W całym kraju środki trafią do 314 gmin w tym 20 z naszego regionu. Są to gminy: Rossosz, Turobin, Chełm, Chrzanów, Fajsławice, Wilkołaz, Lubartów, Głusk, Puchaczów, Trzebieszów, Poniatowa, Parczew, Nałęczów, Czemierniki, Mełgiew, Urszulin i Krasnobród oraz miasta: Hrubieszów, Dęblin i Tomaszów Lubelski.

Do każdego z tych samorządów trafi po milionie złotych. Muszą one powołać zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem będzie wyznaczenie jednostki lub jednostek OSP, na rzecz których trafią środki finansowe. Ma to nastąpić do końca roku.

Mieszkańcy tłumnie poszli na wybory, cieszą się gminy. Już wiadomo, gdzie trafi po milionie złotych

13 komentarzy

 1. Już tusk zadba o to by te pieniądze odebrać w jakiś sposób więc żadna uciecha.

 2. Tych pieniędzy na pewno nie dostaną obywatele, którzy tak licznie i hucznie poszli do urny wrzucić głos na swego pasterza. Gmina postawi za to nowy fotoradar lub kupi niemiecki radiowóz żeby tępić głupie owieczki. I koło się zamyka. Pieniądze wrócą do obywateli pod postacią kary.

  • Xd dokładnie przecież jak dotacja jest na remont remizy, to kupią fotoradar, niech zgadnę słuszny elektorat??
   większej głupoty nie słyszałem, rozumiem że jak dostaniesz kredyt na mieszkanie to kupujesz samochód i nikt do tego nic nie ma XD

 3. No te pieniądze tak się im należą jak bezdomnemu psu buda OT kolejne PISOWSKIE rozdawnictwo przez takie szastanie publiczna kasa wkrótce czekają nas obywateli spore kłopoty

 4. Wszystko do szwabów wyniosą

 5. Nudy, znowu trollu powtarzasz pisuarowe hasła. A może cieszcie się i radujcie ? Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie jak mówi Pismo .

 6. Gmin wybierał, to i cieszą się gminy. Bo kto ?

 7. I tym akcentem pisowskie rozdawnictwo dobiegło końca.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport