Mieszkańcy rejonów przygranicznych objętych stanem wyjątkowym mogą skorzystać z telefonicznej linii wsparcia

Numer 800-100-115, czynny jest całą dobę. To bezpłatna telefoniczna linia dla osób z rejonów przygranicznych, czujących się niepewnie w sytuacji wprowadzonego na ich terenach stanu wyjątkowego na granicy Polski oraz wzrastającej liczby migrantów.

Numer 800-100-115, służy do wspierania przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej mieszkańców rejonów przygranicznych objętych stanem wyjątkowym. Osoby te, mogą za jej pośrednictwem zgłosić się o pomoc psychologiczną, a także zgłaszać potrzeby lokalnej społeczności.

Często mieszkańcy pytają o działania wojsk, o latające śmigłowce, proszą o patrole w ich miejscowościach oraz pytają o procedurę wydawania przepustek do rejonów objętych stanem kryzysowym. Uspokajająca rozmowa z żołnierzem na linii wsparcia oraz udzielane informacje, zmniejszają niepokój, co do aktywności wojsk na ich terenie.

Ponadto mieszkańcy informują o pojawianiu się migrantów w ich miejscowościach. Kolejnym ważnym tematem dla osób korzystających z infolinii jest dostępność szczepień i organizacja terenowych punktów na terenie objętym stanem wyjątkowym.

Działanie linii wsparcia, poprzez rzetelne udzielanie informacji służy stabilizacji nastojów wśród ludności zamieszkującej pas przygraniczny objęty stanem wyjątkowym. Od rozpoczęcia swojej działalności, na linię skierowanych było już kilkaset telefonów.

(fot. WOT)

4 komentarze

  1. Jak to wzrastającej liczby imigrantów? Przecież sytuacja jest w 106,8% opanowana. Ci którzy wleźli bez kasy, są już ponownie na Białorusi. Ci którzy mieli kasę (3000$ +) zostali już przetransportowani do Niemiec.Stan wyjatkowy działa, nikt nic nie wie, ręka rękę myje, tylko telefony z pisu do Łukaszenki się urywają: „dawaj, dawaj więcej, ale nie biedaków, NIE BIEDAKÓW”.

  2. nie ma to jak pomoc państwa szkoda że jeszcze MOPSu tam nie ma

  3. Ta granica wcale nie jest szczelna. Każdego dnia do Niemiec dociera kilkuset imigrantów od strony Polski. Niedługo będzie jeszcze więcej. Już z zachodu dywizje pancerne tam są. A Białorusini się śmieją i czekaja tylko na jeden ruch z naszej strony. Chcą się bić.

  4. panstwo zamiast pomagać potrzbujacym pomaga elktratowi
    chrzescijanstwo pełnągębą

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!