Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miesiąc temu zabrali jej prawo jazdy, bo była nietrzeźwa. Znowu kierowała pijana

W miniony weekend zamojscy policjanci zatrzymali pojazd, którym kierowała pijana kobieta. Jak się okazało, miesiąc wcześniej mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy za to samo przewinienie.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Jarosławiec w powiecie zamojskim. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford, za kierownicą którego siedziała 43-laka z gminy Sitno.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że nie był to pierwszy raz, kiedy w takim stanie kierowała pojazdem.

Miesiąc wcześniej funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, ponieważ prowadziła pojazd pod działaniem alkoholu. Informację w tej sprawie dyżurny otrzymał za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, natomiast zgłoszenia na numer alarmowy dokonał mąż 43-latki.

Kobieta wkrótce zostanie przesłuchania i usłyszy zarzuty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany lub kierował w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za tego typu przestępstwo, wówczas zagrożenie karą wzrasta do 5 lat.

17 komentarzy

 1. Cham bity deską:)

  Zamknąć na na 3 lata …najgorsza kara ze nie będzie można wypić?

 2. „natomiast zgłoszenia na numer alarmowy dokonał mąż 43-latki.” – dlaczego takie rzeczy są ujawniane? Osoba zgłaszająca powinna mieć prawo do anonimowego złożenia zgłoszenia.
  Zanim dodzwoni się do lubelskiej SM, przez kilka minut leci formułka RODO. To gdzie tutaj ODO? Dla obcych osób ODO jest zapewniona, ale dla bliższych osób już nie. Rodzina czy sąsiedzi wiedzą, kto jest mężem.

 3. pijakom za kółkiem powinni dokręcać litra do kroplówki.

  • Dobra myśl, ale myślisz, że ktoś z sejmowej czeredy zrobi z tego projekt ustawy ?
   Najprawdopodobniej nie, bo oni też jeżdżą „po pijoku” i niejedno posiedzenie sejmu by się nie odbyło z braku quorum.

 4. Za to godna jest postawa członka rodziny. Niespotykana w naszym obłudnym społeczeństwie. innych za kółkiem to by się wsadziło na 3 lata, do paki, za to nasi to mieli pecha, a teraz problemy, bo ich policja złapała.

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Słusznie prawisz Franiu… gdyby tak podchodzono do pijusów, nie byłoby oszustw „na wnuczka”, a babcie nie wysupływałyby „krwawicy” z bieliźniarek i skarpetek na mataczenie.

 5. Klamowiecki obiecał zmianę praw o ruchu drogowym po wypadku gdzie zginęła cala rodzina, i co ? I gooofno jak zwykle.

  • to nie była pierwsza rodzina, która zginęła w takich okolicznościach, a znając życie pewnie nie ostatnia. zwykłe granie pod publikę, to było jasne od samego początku.
   prawo powinno być zmieniane od lat przez kiepskie statystyki, a nie jednorazowy wypadek, gdzie na miejscu zjawiła się telewizja i rozdmuchała sprawę.
   tak samo było z wprowadzeniem zabierania prawka za 50+ w zabudowanym na 3 miesiące. kiedy to wprowadzili? po nagraniu froga na youtube. bo wcześniej ze zdjęć fotoradarów nie było wiadomo, że kierowcy jeżdżą po mieście za szybko…

 6. Piorun na pysku jej wszystko można

 7. Niezależnie od tego, co jej „grozi”, 200 dni natychmiastowej kwarantanny w zamkniętym ośrodku dobrze by jej zrobiło. A i na drogach zrobiłoby się bezpieczniej.

 8. Z cyklu jak pozbyć się baby z domu… z drugiej strony chłopina może zapomnieć o obiadach i obowiązkach małżeńskich żonki ?

 9. Jej tyle grozi co babie która w Piotrowicach, trzy lata temu mając 1,3 promila alkoholu spowodowała wypadek i sąd do tej pory nie może ustalić winnego. Od trzech lat co dwa trzy miesiące odraczane są sprawy .Ale do czasu!!!

 10. Babka nie została jeszcze prawomocnie skazana, więc ciągle grożą ją tylko dwa lata. A do wiezienia nie pojdzie, więc nic dziwnego, ze ciagle jezdzi po pijaku i pokazuje, ze ma gleboko w co…e polskie prawo i polskie sądy. XD

Z kraju