Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miejscami w regionie, po opadach śniegu, występują trudne warunki do jazdy

W poniedziałek rano Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że mimo opadów śniegu jakie nawiedziły region w nocy z niedzieli na poniedziałek i temperatury, która wahała się od -1.1 stopnia Celsjusza do +1 stopnia Celsjusza, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Zajeżdżony śnieg z nawierzchnią czarną w koleinach występuje na drogach administrowanych przez ZDW w Lublinie w północnej i północno-wschodniej części województwa–okolice Janowa Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, Łukowa, Kodnia, Sławatycz, Stoczka Łukowskiego, Kocka, Włodawy, Sosnowicy i Dorohuska.

Zajeżdżoną cienką warstwę śniegu kierowcy spotkają na drogach wojewódzkich w okolicach: Komarówki Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Parczewa, Siemienia, Niedźwiady, Lubartowa, Ostrowa Lubelskiego, Tarła, Sosnowicy, Rogóźna, Łęcznej, Kijan oraz Przytoczna, Michowa, Krasienina i Niemiec.

Nawierzchnia czarna, lokalnie śliska występuje zaś w okolicach Białopola, Chełma, Cycowa, Sawina, Siennicy Nadolnej, Siennicy Różanej i Rejowca Fabrycznego.

Obecnie na drogach pracuje 11 sztuk solarek i 5 sztuk piaskarek a kolejny sprzęt jest już w gotowości do wyjazdu na drogi wojewódzkie.

– Do wszystkich kierowców, którzy zamierzają w najbliższym czasie wyruszyć w drogę lub już są w trasie, apelujemy o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach. Według danych z IMGW opady niewielkiego śniegu mogą się jeszcze pojawić na terenie naszego województwa pomiędzy godziną 10.00 a 11.00 oraz około godziny 16.00 – informuje Kamil Jakubowski rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

W godzinach wieczornych, szczególnie w centrum regionu spodziewane są natomiast opady deszczu.

(fot. Arkadiusz Wójtowicz)

8 komentarzy

 1. Duduś (nie mylić z panem prezydentem)

  Po opadach śniegu, występują trudne warunki do jazdy
  Bardzo odkrywcze słowa
  Dobrze, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował o tym, bo tak na oko, nikt by się nie domyślił.
  Od siebie dodam, ze to białe co na jezdniach legło, sadło z góry i to się śnieg nazywa, a to co nazywają tu deszczem jest rzadkie, przezroczyste i mokre.
  I tak jak śnieg będzie padać z góry.

 2. Obalić i rozliczyć rząd

  Tylko nie piszcie, że dziwi Was zima w okresie zimowym? ?

  Jest ZIMA ma być zimno. A to, że czasami słońce wyjdzie i zrobi się ciepło ? To jedynie odrobina laski ze strony Wszechmogącego bo słońce to Chrystus i gdy na dworze jest słonecznie to wraca życie, wracają chęci.
  Gdy jest pochmurno to kolor chmur odpowiada kolorom szarego papieru do kloaki

  Zima to etap przez który musimy przejść w życiu.
  To jest cykl, zamiast narzekać na pogodę zbierzmy się i obalmy rząd, stwórzmy własne prawo o zasady na naszych ustaleniach a nie na ustaleniach UE KE Rosji Niemców Francji i USA

  Przecież nasz rząd już daaaawno stracił możliwość władzy. Obce kraje dyktują polskiemu rządowi warunki a Kaczyński się boi podskoczyć bo wie, że dla pewnych ludzi dotrzeć do niego nie będzie trudno

  A kto myśli, że ta jego ochrona to przed obywatelami to niech wyłączy tv i zacznie się interesować kto i jak zmienia właśnie świat

  • Nasz, rząd jest tylko wykonawcą poleceń Episkopatu Polski, który z dziesiątego rzędu instruuje i tego gorszego sortu Kaczyńskiego i rząd, łącznie z Naczelnym Klęcznikiem.

 3. A ta zapowiadana następna straszna wichura jakosik nie nadejszła była…
  To dobrze, bo istnieje spore prawdopodobieństwo, że nadlatujący do Polski samolot pana prezydenta Bidena, nie spadnie, a wyląduje,

 4. Trochę śniegu i od razy pojawiają się artyści, którzy nawet przedniej szyby nie odśnieżą . Kurde ludzie dobra auta mają a są takimi hipokrytami. Jakim cudem stać ich na takie dobre auta jak są tacy odklejeni?

  • @ pyt – U nas się robi na zasadzie: Zastaw się, a postaw się. Taki jeden z drugim kredyt weźmie, autko kupi wg. niego lepsze niż ma sąsiad, potem spłacając kredyt zamiast schaboszczaka na obiad, żre kaszankę, albo chleb ze smalcem, ale autko ma (!).

   • Potem wychodzi taki ze swojego zagrzybionego eM, wsiada do nówki sztuki na kredyt i panisko.
    Jednak dobrze, że PiS wypłaca 500+ jego dzieciom, bo i na chleb ze smalcem nie byłoby go stać.

 5. Czekaj jeszcze trochę to nawet na chleb nie będzie go stać, nie wspominając o smalcu i o kaszance. Sorry taki mamy klimat ??

Z kraju