690 680 960

Międzyrzec Podlaski: Podpalacze lasów w rękach policjantów

Kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za podpalenia lasów. Straty wywołane pożarami oszacowano na 15 tys. złotych.

Do jednego z pożarów doszło w połowie września w miejscowości Żerocin w gm. Drelów. Wówczas ogień strawił część lasu. Na miejsce oprócz strażaków pojechali także policjanci. Na miejscu mundurowi ustalili, że doszło do celowego podpalenia lasu. W wyniku pożaru Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski wyceniło straty na 5 tys. zł

Policjanci ustalili, że doszło tam do podpalenia i było to kolejne takie przestępstwo, do jakiego doszło w ostatnim czasie. Okazało się, że sierpniowy pożar, do którego doszło na terenie Leśnictwa Witoroż, również był skutkiem podpalenia. Sprawca podpalił ściółkę leśną i spowodował zagrożenie dla 90-letniego drzewostanu powodując straty w wysokości około 10 tys. zł.

Międzyrzeccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców podpaleń. Okazali się nimi dwa mieszkańcy gminy Drelów. 25 i 29-latek usłyszeli zarzuty podpalenia. O ich losie zadecyduje sąd.

2016-09-30 14:06:38
(fot. Policja Międzyrzec Podlaski)

6 komentarzy

  1. Spalić aby spalić? Tacy prawdziwi wszechpolacy.

  2. To V Kolumna Rosyjska i komentarz trola ruskiego.

  3. O cho,lenio już wziął psychotropy.

  4. Zdecydowanie za mało Leśnicy wycenili te szkody. Co najmniej razy 3. Takim upośledzonym 25 lat pracy w lasach państwowych.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!