690 680 960

Miasto wydało miliony na rewitalizację parku dla mieszkańców. Nie wszyscy potrafią to uszanować (zdjęcia)

Po raz kolejny uszkodzone zostały ozdobne kule zamontowane w nowej fontannie w Parku Ludowym. Największym problemem jest to, że rodzice dzieci, które pomimo zakazu skaczą po tych elementach uważają, iż nic się przecież nie stało.

Niedzielne upalne popołudnie, Park Ludowy w Lublinie. W fontannie bawi się gromadka dzieci, na brzegu obiektu lub pobliskich ławkach siedzą ich rodzice. Obok znajdują się tablice informacyjne, na których wyraźnie jest zaznaczone, że do fontanny wchodzić nie można.

Nie to jest jednak problemem, gdyż większość osób powie, że przecież to tylko dzieci, które jedynie szukają ochłody. Mianowicie dzieci skaczą po kulach umieszczonych w fontannie. Te jedna po drugiej uginają się. Tym samym wykonane z metalu ozdoby są niszczone. Rodzice nie reagują.

Sytuacja taka powtarza się w tym miejscu po raz kolejny. Ostatnim razem jednego dnia zdewastowano w ten sposób sześć kul średnich i jedną małą, kolejnego dnia pięć następnych. A w nich zamontowane są również dysze fontanny. Wówczas koszt ich wymiany został oszacowany na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Ostatecznie jednak udało się je naprawić, jednak koszt również nie był mały, gdyż wyniósł blisko 16 tys. zł.

Jakby tego było mało, rodzice dzieci dewastujących nową fontannę, nie tylko nic sobie z tego nie robią, a na dodatek potrafią zwyzywać osoby, które zwrócą im uwagę.

– Zostałam starą zrzędzącą babą, która chodzi i wszystkiego się czepia – napisała do nas pani Alicja. – Nie wiem dlaczego starą, gdyż ledwo co przekroczyłam trzydziestkę, może dlatego, że część z tych matek chyba ledwo, co skończyła 18 lat. Kiedy zobaczyłam, jak te dzieci skaczą po tych kulach wyginając je, zwróciłam uwagę „opiekującym” się nimi matkom, że ich pociechy niszczą fontannę. Wtedy się zaczęło. Usłyszałam tyle epitetów, że odechciało mi się dalszej dyskusji, gdyż owe mamusie jasno dały mi do zrozumienia, że są z grona tych, którym „wszystko się należy” i które najwięcej mają do powiedzenia, choć z logicznym myśleniem u nich krucho – dodaje pani Alicja.

Po poprzednim uszkodzeniu kul miasto o wszystkim powiadomiło policję. Dochodzenia prowadzone w tej sprawie zostały jednak umorzone. Tym razem urzędnicy również zwrócili się w tej sprawie do służb mundurowych. Wnioskowane jest także częstsze patrolowanie rejonu fontanny.

Natomiast, co do samych kul, po raz kolejny zostaną one zdemontowane i trafią do naprawy. Będzie ona polegać na mechanicznym wypchnięciu wgniecionych elementów. Na szczęście materiał, z którego wykonano kule, na to pozwala. Jednak oznacza to kolejne koszty.

Przypomnijmy, rewitalizacja przyrodnicza Parku Ludowego rozpoczęła się w 2019 roku. Całkowita wartość projektu wyniosła ok. 44 mln zł.

(fot. lublin112, UM Lublin)

92 komentarze

  1. Beneficjenci 500+, takim to wszystko sie należy, a jak nie to drą gębę.

  2. Ja proponuję ustawić przy fontannie informację czym sie można zarazić i przy tym zdjęcia tych chorób- a można sie zarazić i to grubo: escherichia coli, enterokokami, bakteriami gronkowca, dermatofitami, norowirusami, salmonellą, pierwotniakami pasożytniczymi czy pałeczkami ropy błękitnej. Tak więc wszystkie „madki” niech się zastanowią gdzie wpuszczają swoje małe kaszojady i „bombelki”.

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ