Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin zaprasza seniorów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Miasto Lublin rozpoczyna realizację programu profilaktyki chorób zakaźnych w zakresie szczepień ochronnych przeciw grypie. Program przeznaczony jest dla osób powyżej 65 roku życia. Bezpłatne szczepienia wykonywane są w 44 przychodniach na terenie Lublina.

W ramach programu w 2019 roku zaszczepionych zostanie ponad 9 tysięcy osób powyżej 65 roku życia. Planowany koszt realizacji programu w roku bieżącym to 360 tysięcy zł. Koszt zaszczepienia jednej osoby wynosi 40 zł. Program realizowany będzie do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 20 listopada br.

– Program ten od wielu lat stanowi działania wspierające zdrowie lubelskich seniorów. Jest bardzo ważny dla osób starszych, które co roku chętnie z niego korzystają. Na przestrzeni lat ze szczepień skorzystało około 83 tysiące seniorów. Na ten cel wydatkowaliśmy łącznie ponad 2,6 mln zł. Miło mi również poinformować, że nasz wysiłek i zaangażowanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej zostały po raz kolejny docenione przez organizatorów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. W tym roku otrzymaliśmy tytuł „Honorowego Eksperta w Zakresie Profilaktyki Grypy” – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących te szczepienia, bez względu na to, do jakiego podmiotu leczniczego zapisany jest pacjent. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane są w 44 przychodniach na terenie Miasta Lublin.

Zobacz listę przychodni biorących udział w programie

Grypa jest jedną z najczęściej występujących wirusowych chorób zakaźnych i może wywoływać wielonarządowe powikłania. Do grupy najbardziej zagrożonych powikłaniami grypy należą seniorzy i dzieci.

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

  1. program pawulon plus siostro

  2. Piękne działanie polegające na naturalnym zmniejszeniu ilości świadczeń wypłacanych przez ZUS. Dobijmy seniorów szczepionką bo jest tańsza niż ich utrzymywanie.

  3. przeciw wściekliżnie ich zaszczepcie , nie do życia są

  4. Ludzie popatrzcie na datę artykółu.Dlaczego on nie jest zdjęty z portalu