Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasteczko Ruchu Drogowego, znakowanie rowerów, pokazy pierwszej pomocy. Akcja Bezpieczne Wakacje w Lublinie

W niedzielę 24 czerwca na parkingu Atrium Felicity przy al. Witosa w Lublinie odbędzie się rodzinna impreza pod hasłem Bezpieczne Wakacje. Jej współorganizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00. Na parkingu centrum handlowego znajdzie się m.in. Miasteczko Ruchu Drogowego wraz ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód, na którym swoich sił próbować będą najmłodsi rowerzyści. Podczas wydarzenia pojawi się również stanowisko do znakowania rowerów.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, również wśród kierowców samochodowych, organizatorzy udostępnią uczestnikom wydarzenia alkogogle i narkogogle, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś, kto jest pod wpływem alkoholu lub używek. Dodatkowo dostępny będzie symulator jazdy w różnych warunkach drogowych, który sprawdza predyspozycje każdego kierowcy w odniesieniu do ryzyka, jak i unikania niebezpiecznych sytuacji oraz wypadków na drodze.

Ponadto odbędzie się szkolenie i pokaz udzielania pierwszej pomocy. Podczas wydarzenia planowana jest także prezentacja kolekcji rowerów przed i powojennych w specjalnej strefie retro. Na najmłodszych uczestników czekać będzie dmuchany zamek zjeżdżalnia, malowanie buziek oraz bezpłatna wata cukrowa. Impreza potrwa do godziny 17.00.

61

(fot. materiały organizatora)
2018-06-22 23:13:31

Jeden komentarz

  1. Mam pytanie – gdzie mozna oznakowac rower jesli nie dojade na taka impreze? Jakis komisariat?

Z kraju