W Kazimierzu Dolnym trwa Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Weekend w Kazimierzu Dolnym będzie upływał pod znakiem muzyki ludowej. Od czwartku trwa tam bowiem największy i najważniejszy festiwal tego typu muzyki w Polsce.

Już po raz 52. na kazimierskim rynku prezentują się najlepsze kapele i śpiewacy ludowi w Polsce. Ta cykliczna impreza, ma na celu promowanie kultury ludowej i folkloru. Jest to obecnie najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie śpiewaków i instrumentalistów ludowych w kraju.

Całość odbywa się na zasadzie konkursu, do którego przystępują kapele ludowe oraz zespoły grające na tradycyjnych instrumentach, a także śpiewacy i zespoły śpiewacze, których repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu kraju. Każdego roku na imprezę zjeżdżają goście z całego kraju.

W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9 Targami Sztuki Ludowej. Od godziny 10 rozpoczną się koncerty konkursowe. O godzinie 14 zaplanowano widowisko obrzędowe „Oczepiny” zespołu z Ocic; Zespół z Chorwacji, Litwy. Z kolei o godzinie 20 rozpocznie się zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych.

Z kolei w niedzielę o godzinie 9 rozpocznie się Konkurs Duży – Mały, a o godzinie 12 Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów zaplanowano na godzinę 13:30, później odbędzie się koncert Lubelszczyzna żegna Gości festiwalowych oraz koncert zespołu „Kurna Chata”. W sobotę będzie działać Klub Festiwalowy, w którym zaplanowano warsztaty śpiewu, tańca, rękodzieła, pograjki i targowisko instrumentów.

18

(fot. WOK Lublin)
2018-06-22 22:46:44

3 komentarze

 1. No cóż… śpiewać każdy może,choć jeden lepiej,a inny gorzej. :mrgreen:
  Bywa nawet, że znacznie gorzej

 2. Jeśli są tam ludzie lubiący takie śpiewanie to spoko. Jak dla mnie to to wygląda jakby te panie śpiewały po mefedronie

  • Jerzy Gondol Z Nadwisły

   E tam, zaraz mefedron. Po staropolsku, dla kurażu, po setuchnie na śpiewaczą główkę i do mikrofonu. 😆

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)