Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miała zarabiać na promowaniu usług hotelowych, straciła kilkaset euro

Mieszkanka gminy Kock straciła ponad 700 euro w wyniku internetowej „współpracy” z rzekomym przedstawicielem strony zajmującej się promocją usług noclegowych. Oszuści działają coraz bardziej wyrafinowanymi metodami, dlatego musimy zachować czujność!

Pomimo licznych ostrzeżeń o internetowych oszustwach, wciąż dochodzi do kolejnych tego typu zdarzeń. W tym przypadku kobieta nawiązała kontakt z osobą podającą się za przedstawiciela popularnej strony promującej hotele online. Rzekoma współpraca miała polegać na promowaniu polskich i zagranicznych obiektów noclegowych w sieci.

Pokrzywdzona dokonywała przelewów w euro na karty VISA wskazane przez oszusta. Początkowo pieniądze były zwracane wraz z zyskiem, co utwierdziło ją w przekonaniu o rzetelności „współpracy”. Niestety, po kolejnych przelewach na łączną kwotę ponad 700 euro, pieniądze trafiły na konta innych osób, a do ofiary nie wróciły.

Oszuści żądali wpłaty kolejnych 1000 euro, obiecując zwrot wszystkich środków. Gdy kobieta odmówiła, kontakt się urwał, a ona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Sprawą zajmują się policjanci.

Pamiętajmy!

– Nigdy nie wpłacaj pieniędzy na konta nieznanych osób, nawet jeśli obiecują wysokie zyski.
– Dokładnie sprawdzaj wiarygodność stron internetowych i kontrahentów przed podjęciem współpracy.
– W razie wątpliwości, skonsultuj się z ekspertem lub zgłoś sprawę na policję.
– Nie dajmy się oszukać! Bądźmy czujni i chrońmy swoje pieniądze!

2 komentarze

  1. W ciągu kilku lat zachodni producenci samochodów opuszczą Chiny. Spadającą sprzedaż, niekonkurencyjne rozwiązania. Chiny podbijają Europę. DE/FRA bezradne. Brak innowacji, specjalistów, wysokie koszty, biurokracja.
    Zielony ład zabija Europę.
    Nie ma przypadków.
    Kto tym steruje?

  2. Jakby promowała swoje usługi to mogłaby dorobić

Dodaj komentarz