Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miała ponad 3 promile, zajmowała się dwójką małych dzieci

33-letnia mieszkanka Lublina odpowie za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia. Kobieta mająca pod opieką dwójkę małych dzieci miała w organizmie ponad 3 promila alkoholu.

Wczoraj lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż w jednym z mieszkań pijana matka sprawuje opiekę nad dwójką małych dzieci.

Interweniujący patrol zapukał do drzwi wskazanego mieszkania. Jak się okazało, była tam kompletnie pijana 33-latka. W mieszkaniu przebywały także dzieci kobiety w wieku 3 lat i 4 miesięcy. Kobieta podczas badania alkomatem wydmuchała ponad 3 promile.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. Dzieci zostały przekazane pod opiekę medyków. Funkcjonariusze powiadomili też sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie maluchów.

33-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Prawdziwa Rodzina 1000 + 12 tys na drugie dziecko.
  Wysterylizować mamuśke i wypuścić, aby się to więcej nie rozmnażała.
  Dzieci do rodziny zastępczej niestety.

 2. Wieśniaczka w szpileczkach z ostrogami

  Miała ponad 3 promile, zajmował się dwójką małych dzieci… nie ona pierwsza, a z całą pewnością nie ostatnia taka Matka Polka.
  Tera pewnie jej nie zamkną, ale ukarzą jakąś tam grzywna, oczywiście zapłaci, ma z czego, przecież to samo Państwo co ja napiętnuje karą, wczesniej , oczywiście w trosce o dzieci, wypłaci jej 3×500+.
  Czyli zupełnie po polsku: jedną ręką daje się na dzieci, a drugą odbiera.

 3. Dziadek ze "slamsowa"

  Tak nieco przy okazji zapytam:
  Jest przykładowa polska rodzina składająca się z 4osób, pracuje tylko ojciec, zarabia dajmy na to 3000 zł, więc na jeden rodzinny łeb wypada po 750 PLN + 2×500+ na dzieci, czyli średnio na osobę po „tauzenie”.
  Nagle z różnych przyczyn odbiera się te dzieci rodzicom i oddaje rodzinie zastępczej… pytanie brzmi: ile do garści na jedno dziecko dostają rodzice zastępczy ?

  • Myślę, że taka rodzina zastępcza dostaje ok. 2,5 tys. na jednego małolata. W normalnej rodzinie nieczęsto bywa tak przeciętna na 1 członka* rodziny.
   Jeśli jest inaczej nie ubliżajcie mi zwyczajowo. Wystarczy podać ile.

   *- (myślę, że 112 nie obrazi się za ten wulgaryzm)

 4. nie dawać na patusów żadnych pieniędzy – tylko w naturze albo przez mops

 5. KTO PO MAŁPCE NIE ZAJMOWAŁ SIĘ BOMBELKIEM NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM XDD

 6. Na ul. PROBOSTWO mieszka łysy w dresikach tatuś co bierze na weekend syna do siebie i ledwo stoi na nogach wychodząc zapalić papierosa. Dziecko jakieś 7 lat. To mój sąsiad nowy.

 7. To już ulicy na jakiej mieszka redakcja nie podaje?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo