690 680 960

Miał prawo jazdy od trzech dni, potrącił pieszą na przejściu. Policja opublikowała nagranie (wideo)

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Tomaszowie Lubelskim z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W pieszą wjechał pojazdem osobowym 19-latek, który posiadał prawo jazdy od trzech dni.

43 komentarze

  1. Albo wada wzroku,albo telefon,bo wygląda że zaczął hamować po uderzeniu.

    • Towarzystwo w aucie rozproszyło dzieciaka i mamy skutek . Tak to jest jak dzieciaki jaką ze świeżo upieczonym kierowcą .

      • Każdy kto zrobił prawo jazdy był świeżo upieczonym kierowcą 😉 nie myli się ten co nic nie robi.

  2. To już można zakładać w Tomaszowie Bolta. Kierowcy spełniający kryteria jak widać są, a ten mógłby być instruktorem.

  3. Zabrać prawo jazdy na 5 lat, wysokie odszkodowanie dla pokrzywdzonej .

  4. Gowniarz szybko prawa jazdy nie odzyska… pewnie telefonik w ręku.

  5. nie zauwazyl

  6. a wystarczyło w ustawie o pierwszeństwie pieszych dodać 2 punkty:
    1. pieszy powinien dać wyraźny znak kierowcom, że oczekuje na przejście, np poprzez uniesienie ręki,
    2. pieszy może wejść na dany odcinek przejścia, po upewnieniu się, że pas jest pusty lub auto na nim kompletnie się zatrzymało.

    kilka razy już miałem sytuację, że zatrzymałem się przed przejściem, a pieszy machnął, bym jechał dalej, bo sobie stał metr o krawężnika i gadał przez telefon.

    • Tyyy..nie głupie to…serio

    • Nie lepiej egzekwować to co już mamy? Czyli w przypadku pieszego bycie ostrożnym i niewchodzenie przed jadący pojazd a w przypadku kierowcy jazdę z właściwą prędkością? Po co jakieś machanie rękami? Ja nie mam obowiązki mieć wolnych rąk bo mogę je mieć zajęte zakupami, dziećmi a mogę ich w ogóle nie mieć.

  7. A ta co na przejściu była gdzie miała oczy ? Myślała że jak ma pierwszeństwo na pasach to samochód w miejscu się zatrzyma?

  8. oczywiście wina młodego , ale ona też lazła jak święta krowa

  9. Piesza też swoje dołożyła, jak można wchodzić na pewniaka na przejście? Trzeba sobie wbić do tego pustego łba, że nawet jak przechodzimy na zielonym przez PDP zawsze ale to zawsze należy się rozejrzeć, czy akurat nie nadjeżdża ślepy kierowca (np gapiący się w kom). Wina młodego jest niepodważalna, 30h jazdy to dużo za mało żeby nauczyć się jeździć, jedyne by zdać egzamin.

    • Tu nie chodzi o naukę jazdy . Tu chodzi o myślenie i zdolność przewidywania. Czy teraz tego nie uczą, czy może współczesna młodzież nie ma jakiejkolwiek wyobraźni. Kiedyś czytało się książki i wyobraźnia pracowała. Teraz tylko te chore smartfony które ogłupiają ludzi.

  10. Czy na pewno wina pieszej ? Kierowca na jednym pasie się zatrzymał i wtedy pani weszła na ulice To widać na nagraniu Skoro jeden pojazd na przejściu się zatrzymał A ten 19 latek sobie jechał w najlepsze …

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas