Miał prawo jazdy od trzech dni, potrącił pieszą na przejściu. Policja opublikowała nagranie (wideo)

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Tomaszowie Lubelskim z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W pieszą wjechał pojazdem osobowym 19-latek, który posiadał prawo jazdy od trzech dni.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 21 na ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu kobiety na jednym z przejść dla pieszych.

Policjanci podczas patrolu zauważyli jak doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy marki Toyota. Mundurowi wspólnie ze świadkami zdarzenia, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej, do czasu przybycia karetki pogotowia.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Po przekroczeniu osi jezdni, wjechał w nią znajdujący się na drugim pasie ruchu samochód marki Toyota. 19-letni kierujący tym autem uderzył w 34-latkę, która następnie dostała się pod koła toyoty. Tomaszowianka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Jak się okazało 19-latek kierujący pojazdem miał prawo jazdy od trzech dni. Mężczyzna był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policyjnych śledczych.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policjanci opublikowali je ku przestrodze i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych.

(fot. wideo Policja Tomaszów Lubelski)

43 komentarze

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Onaa ,a to nie chodzi o winę ,chodzi tylko i aż o zdrowie i zycie kobiety,gdy by spojrzała na pędzący samochód młodego i się zatrzymała,to by nie było zdarzenia

    • W sumie racja , mimo wszystko mogła / powinna się upewnić czy z drugiej strony też się zatrzymuje kierowca 🙁

  2. Rąbnął kobietę, i pojechał sobie zaparkować na chodnik. Ciężko nazwać jego głupotę.

    • Widocznie tak go dobrze nauczyli na tych coraz bardziej okrajanych kursach nauki jazdy i genialnych egzaminach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew