Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna zagroził, że wysadzi mieszkanie. Akcja służb w jednym z bloków w Lublinie (zdjęcia)

W niedzielę po południu w jednym z bloków w Lublinie zabarykadował się mężczyzna i zagroził, że wysadzi mieszkanie. Na miejscu interweniowali policyjni negocjatorzy oraz antyterroryści.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 16.00 w jednym z bloków przy ul. Dożynkowej w Lublinie. Policjanci ustalili, że może tam przebywać poszukiwany listem gończym mężczyzna. Kiedy przyjechali na miejsce, ten na ich widok oświadczył, iż posiada granaty, jeżeli spróbują wejść do środka, wysadzi mieszkanie w powietrze.

Od razu zostały wdrożone odpowiednie procedury, na miejsce przyjechali negocjatorzy, przedstawicie Zarządzania Kryzysowego Miasta Lublin, a także straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe do zabezpieczenia działań. Ewakuowano również mieszkańców z dwóch klatek schodowych.

Z uwagi, iż negocjacje nie przynosiły rezultatów, a mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, jak też zakomunikował, iż posiada dodatkowe ładunki wybuchowe, do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści. Policjanci wysadzili drzwi i zatrzymali mężczyznę. W mieszkaniu znajdowały się też dwie postronne osoby. Obecnie trwa przeszukanie lokalu mieszkalnego, mieszkańcy powoli mogą wracać do swoich mieszkań.

Zdjęcia: lublin112.pl\nadesłane Piotr

27 komentarzy

  1. Może to ten sam co na schody na placu w wawie, coś sprawa ucichła jak okazało się że jest szyta grubymi nićmi.

Dodaj komentarz

Z kraju