Mężczyzna chciał się rzucić pod pociąg na dworcu w Lublinie

Wczoraj wieczorem na stacji kolejowej Lublin Główny mężczyzna próbował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 20:50 na stacji kolejowej Lublin Główny. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, podczas patrolu peronu nr 2 zauważyli na końcu peronu osobę, która zeskoczyła na tor i zaczęła podążać w kierunku jadącego pociągu towarowego relacji Chełm Wschodni – Puławy Azoty.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję dobiegając do mężczyzny i używając siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających uniemożliwili mu wtargnięcie pod pociąg. Następnie został on zabrany w bezpieczne miejsce.

Mężczyzna w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczył, że myśli o popełnieniu samobójstwa. Czuć było od niego silną woń alkoholu.

Na miejsce przybył patrol policji z IV Komisariatu w Lublinie, któremu przekazano mężczyznę. W związku z interwencją nie odnotowano opóźnień pociągów. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

(fot. SOK)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Jak by chcial to by sie zabil .tylko odwaga mu nie pozwolila

 2. „…mężczyzna próbował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg” – za mało wypił jak tylko dwóch sokistów dało radę go od tego odwieść.
  To dowód na to, że i rzucać się pod pociąg trzeba na trzeźwo

 3. Swawolnik pospolity

  Trudno jest samemu walnąć się w głowę maczugą, cepami, czy nawet siekierą, więc co bardziej rozumni szukają pomocy na torach, drogach, czy skacząc z wieżowca, albo z mostu.
  Tak normalnie jak to pozbawieni dostępu do broni Polacy…

 4. Szkoda człowieka, zapewne wkoncu uda mu się to zrobić..

  Natomiast nie szkoda mi tych petakow gnoi którzy to próbują tu kpic z tego. Osobiście uważam że to oni są niepotrzebni na tym świecie.

 5. Byłem jednym z okolicznych gapiów i byłem pod wrażeniem sprawności z jaką SOKista uratował tego człowieka, przebiegł przez peron pełen ludzi wraz z kolegą, zeskoczył na tory i dorwał samobójcę w ostatniej chwili… .
  Mam nadzieję, że udzielą mu odpowiedniej pomocy aby nie chciał zrobić tego podobnie.

  • Od razu widać, że opowiadasz bajki! Peron pełen ludzi, ehe oczywiście…

   • Piątek wieczór i ludzie w pociągach. Ależ skądże. Przecież na weekend słoiki nie wracają do domów

    • Gdzie masz słoiki w czasach covida ???

     • Sam co tydzień wracam na weekend do Lublina pociągiem wrocławskim. W dniu wczorajszym konduktor nie wpuszczał już osób do pociągu z powodu przekroczenia limitów miejsc, dlatego ja wolę kupić bilet wcześniej aby mieć gwarancję że wystarczy dla mnie miejsca w pociągu.
      Oprócz tego był na tym samym peronie drugi pociąg też pełen ale nie wiem jakiej relacji.

 6. To ta śmieszna formacja bardziej przypominająca firmę ochroniarska co wiecznie walczy o przejście pod ministerstwo jednak potrafi coś więcej niż wystawianie mandatów?

 7. No niestety,mimo ze co nie którzy zaklinają rzeczywistosć ,to prawda jest taka że jak ktoś chce się zabić to zrobi to szybko i skutecznie nie dając szansy nilkomu na uratowanie go .Zdecydowana jednak wiekszosć z tych nieudanych prób samobójczych ,to tylko próby zwrócenia uwagi na swoje problemy ,a nie żadne próby samobójcze .Żeby naprawdę skończyć ze sobą trzeba dużej desperacji i odwagi i wtedy zawsze sie to udaje

  • A kto w tym kraju pomoże ci w problemach!? Nikt. Pieniądze wsparcie jest dla patologii dzieciorobow. Państwo wspiera, zachęca do rozwodu. Samotna matka ma alimenty, 500+, i inne zasiłki. Żadna z nich nie pracuje! Siedzą papierosy palą i się śmieją.

   • Jednak wyborcy PO to idioci. Kto utrzyma siebie i dziecko za 500 zł miesięcznie? No tak wyborca PO i widz tvn czytający gw. haha

   • Słuchaj X! Nie wrzucaj wszystkich samotnych matek do jednego wora i nie nazywaj patologia!!! Ja jestem samotna matka, mam 500 + i pracuje. Legalnie, z umową o pracę. Nie wszystkie samotne matki żerują na pieniądzach państwa. Zastanów się więc najpierw zanim zaczniesz oczerniać. Pozdrawiam i życzę miłych refleksji.

 8. Miał racje ja też tak myślę tylko są przyjemniejsze sposoby

 9. Trzeba to skończyć

  Wszyscy powinni odebrać sobie życie tu nie ma sensu żyć jedyna osoba która by żałowała to ŻUK a cieszyła się to ZUS.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!