Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna chciał odebrać sobie życie, uratowali go policjanci

Policjanci z Nielisza uratowali mężczyznę, który wyszedł z domu informując rodzinę, że odbierze sobie życie. Mundurowi odnaleźli mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast zdjęli pętlę z jego szyi i rozpoczęli resuscytację. Następnie został on przewieziony do szpitala.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze z Nielisza w powiecie zamojskim interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mieszkańca powiatu zamojskiego, który znajdował się w złym stanie emocjonalnym i opuścił dom twierdząc, że odbierze sobie życie.

– Niewątpliwie w tej sytuacji najważniejszy był czas i skuteczne działania zarówno służby dyżurnej, jak też policjantów skierowanych do obsługi tego zdarzenia. Mężczyzna został odnaleziony nad rzeką Łabuńką w Zamościu przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Nieliszu. Okoliczności jego odnalezienia były jednak dramatyczne. Na szyi miał już zaciśniętą pętlę z paska, który przymocowany był do metalowej barierki – relacjonuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Mundurowi niezwłocznie odcięli pasek i zdjęli pętlę z szyi mężczyzny. Niestety nie dawał on już oznak życia. Funkcjonariusze rozpoczęli więc resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu przywrócili jego funkcje życiowe. Dalszej pomocy udzielali już wezwani na miejsce członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala.

Pamiętajmy, że w trudnej sytuacji życiowej nie należy się wstydzić prosić o pomoc. Przy zachowaniu anonimowości można skorzystać ze wsparcia specjalistów całodobowo, 7 dni w tygodniu, pod numerami telefonów zaufania:
– 116 123 Kryzysowy Telefon Zaufania
– 800 702 222 Telefoniczne Centrum Wsparcia
– 800 120 002 Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Pomocy Rodzinie – Niebieska Linia

15 komentarzy

 1. Pewnie dowiedział się że podatki w gure dzięki oszustowi z PO ryzemu szwabowi

 2. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Mężczyzna chciał odebrać sobie życie, uratowali go policjanci – i co na to sam zainteresowany ?
  Zadowolony,czy niekoniecznie i będzie dążył do bisowania ?

  • Sam zainteresowany póki co będzie bezpieczny w pokoju bez klamek, dzięki dzielnej policji bisowanie zostanie odwleczone w czasie.

 3. A może nie chciał być uratowany.

 4. Czasem człowiek nie daje rady. Jeden idzie na flaszkę a drugi nad rzekę. Może mu przejdzie i jeszcze pożyje .

 5. Rządy ryżego szwaba.

 6. Jest takie przysłowie: „Gdzie diabeł nie może tam policjanta naśle”, czy jakoś tak…

 7. I modlitwa temu nie pomogła..

 8. Dajcie chłopu spokój, to jego prywatna sprawa. Nic nie dzieje się bez przyczyny 🙁 !.

  • Nie jest to do końca jego prywatna sprawa bo angażuje służby w swoje prywatne życie.

   • Nie on tylko jego rodzina. Sluzby będą mieć zajęcie, a człowiekowi nie raz jest potrzebna uwaga innych ludzi jak ma skazy na psychice

Dodaj komentarz