Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mercedes zderzył się z dostawczym oplem. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

Skrzyżowanie ulic Mełgiewskiej i Frezerów jest jednym z tych miejsc na terenie Lublina, gdzie dość często dochodzi do wypadków i kolizji. Kolejne zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 9 na ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Frezerów zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała policja.

Jak nas poinformowano, kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się oplem.

Na szczęście podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Nie było też większych utrudnień w ruchu. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji.

Mercedes zderzył się z dostawczym oplem. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

Mercedes zderzył się z dostawczym oplem. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

Mercedes zderzył się z dostawczym oplem. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Znowu winne są durne, nieżyciowe przepisy. Kierujący zamiast skupić się na ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu innym uczestnikom ruchu, rozglądał się za obecnością policji, która mogła się czepić Pana kierowcy, gdyby ten nie zatrzymał się przy znaku STOP.

 2. Prawidłowo poruszający się opel? Odkąd można wjeżdżać tak bezmyślnie na skrzyżowanie tzn. bez upewnienie się że nikt nie nadjeżdża? Samochód wyjeżdżający z podporządkowanej nie zatrzyma się w miejscu. I od kiedy, przy konieczności nagłego hamowania, używa się do tego klaksonu?
  No i jeszcze ciekawe, czy opel miał sprawne światła?

  • Zatrzyma się w miejscu BO TAM JEST ZNAK STOP. Samochód wyjeżdżający z podporządkowanej MA OBOWIĄZEK ustąpić i nie ma tłumaczenia, że za szybko jechał/. Franiu, skąd Ty bierzesz taką interpretację przepisów?

 3. A tyle się na tym forum powtarza. Żeby przed wejściem/wjazdem na PdP/PdR/skrzyżowanie zatrzymać się i upewnić, że można tego dokonać bezpiecznie.
  Wiadomo, że pieszy/rowerzysta/inny kierujący może zagapić, zasłabnąć, być oślepiony słońcem, być pijany i zachować się nieprawidłowy sposób.

  • Żeby nie było wątpliwości – to piszę to, z punktu widzenie kierującego Oplem. Oczywistym jest, że kierujący Mercedesem był zobowiązany do zatrzymania się ze względu na znak STOPu.

 4. Nawet rozpędzony Mercedes nie zatrzyma się w miejscu.

 5. Jak tacy pseudo-kierowcy radzą sobie w codziennym życiu? Jeden nie zna przepisów, drugi ślepi nie widzi, że inni się do tych przepisów nie stosują. Obydwojgu powinno się zatrzymać prawo jazdy. To, że jedziemy drogą z pierwszeństwem nie oznacza,że możemy innych (nawet poruszających się nieprawidłowo) taranować.

 6. Tam jest wzniesienie i dwie ulice i rzeczywiście jest niewiele widać. Jest dużo lepiej jak udrożniono zawracanie przed skrętem do castoramy ale i tak to wielokrotne skrzyżowanie jest niebezpieczne, zwłaszcza dla starszych kierowców którzy odwiedzają przychodnię. Należy zachować szczególną ostrożność bo jak zatrzymuje się pojazd na prawym pasie to zasłania tych na środkowym co lubią światła „mocno żółte”.