Mecze żużlowe na Arenie Lublin? Radna zaniepokojona przyszłością lubelskiego żużla (zdjęcia)

Dwie interpelacje dotyczące lubelskiego żużla, złożyła do prezydenta Lublina radna Marta Wcisło. Pierwsza dotyczy zarezerwowania środków na budowę stadionu dla żużlowców, druga czasowego wykorzystania Areny Lublin na rozgrywki żużlowe.

W czwartek radna Rady Miasta Lublin Marta Wcisło poinformowała o złożeniu do prezydenta Lublina interpelacji w sprawie budowy nowego stadionu żużlowego. Jak wyjaśniała, od lat nie było w Lublinie drużyny sportowej na tak wysokim poziomie, której mecze gromadziłyby takie tłumy kibiców. Sukcesy lubelskiego żużla cieszą wszystkich, są również doskonałą promocją zarówno miasta jak i regionu.

Problemem jest jednak stadion, który ma nie spełniać wymogów PGE Ekstraligi wynikających z regulaminu licencyjnego Polskiego Związku Motorowego. Obiekt powinien zapewniać określone warunki startującym w rozgrywkach zawodnikom, zaś kibicom cywilizowane wejście na trybuny oraz odpowiedni komfort i bezpieczeństwo w tracie spotkania.

Radna dodała, że istnieje ryzyko, iż w przyszłym sezonie lubelski klub może nie wystąpić w PGE Ekstralidze. Obecna licencja ważna jest do końca obecnego sezonu, a z uwagi na stan stadionu, może nie zostać przedłużona. Jak tłumaczyła Marta Wcisło, jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zabezpieczenie w budżecie miasta 60 milionów zł na budowę obiektu. Przy czym kwota ta dotyczy trzech lat, gdyż tyle czasu miałyby potrwać wszystkie prace związane z nowym stadionem żużlowym.

Kolejne pismo, jakie radna skierowała do prezydenta Krzysztofa Żuka, związane jest z miejscem, gdzie będą trenować i występować lubelscy żużlowcy w trakcie budowy stadionu. Aby nie trzeba było przenosić rozgrywek poza Lublin, zawodnicy mieliby korzystać z Areny Lublin. Byłoby to korzystne głównie dla kibiców, gdyż stadion piłkarski może ich pomieścić o wiele więcej, niż żużlowy.

Tymczasem jak nas poinformowano, urzędnicy już teraz wykluczają taką możliwość. Powodów jest kilka. Najważniejszy z nich to zakaz wprowadzania do końca przyszłego roku jakichkolwiek modyfikacji mających wpływ na charakter lub warunki użytkowania obiektu. Związane jest to z tym, iż na budowę Areny Lublin miasto uzyskało duże dofinansowanie ze środków unijnych, a ów zakaz był jednym z warunków otrzymania dotacji. Do tego stadion piłkarski nie został przystosowany do rozgrywania na nim meczów żużlowych.

Urząd Miasta obecnie prowadzi procedurę przetargową związaną z opracowaniem wstępnego projektu stadionu żużlowego. Zakończono już przyjmowanie ofert i urzędnicy zdołali się już z nimi zapoznać. Wiadomo, że zamówieniem zainteresowane są cztery firmy, przy czym oferty trzech z nich mieszczą się w kwocie, jaką zamierza na ten cel przeznaczyć miasto. W połowie sierpnia mają zostać ogłoszone decyzje w tej sprawie.

(fot. nadesłane)

38 komentarzy

 1. stanowczo protestuję by na arenę wpuścić żużel . To niedopuszczalne . Arena jest Motoru a nie tych straceńców . Trzeba wybudować motoarenę tam gdzieś przy Poligonowej. W przyszłym roku awansujem do II ligi a za 2 – 3 lata do ekstraklasy . Piłka jest w mieście najważniejsza , żużel w Europie już się kończy , to niszowa dyscyplina .

  • No chyba Cię Bóg opuścił. Jak widać żużel w Lublinie jest najbardziej dochodowym sportem i najchętniej oglądanym.
   Piłka nożna jest dla patologii.

  • Brawo Spartakus

  • Niezły trolling ;-), wszakże Motor już od paru lat awansuje, awansuje ale tak naprawdę awansować nie może. I odnoszę wrażenie, że wszystkim jest to na rękę.

  • Od ponad 20 lat słyszę że Motor jest w 3 lidze a kibiców na nim tyle że spokojnie zmieścili by się w pierwszym żędzie krzesełek i to by jeszcze kilka wolnych miejsc zostało zostało .

  • Jaka piłka, ta ekipa jest dobra na III-cią ligę , tyle lat wchodzą i wejść nie mogą. ileż można czekać

 2. Coś tu nie halo. Nie można zmienić przeznaczenia użytkowania obiektu.? Zaraz jakiś miesiąc temu skakali motocrossach i wtedy można było zmienić a teraz nie a murawę od miesiąca wymieniają po tym?

 3. Najważniejsze aby osiągnąć zamierzony cel.
  Dlatego pamiętajcie kibice żużlowego sportu, którzy mieszkacie w Okręgu Wyborczym nr 6.
  Dla tych, którzy potrafią liczyć tylko punkty zdobywane na torze (pomijam zagorzałych „kibiców”, którzy nie wiedzą o co chodzi z punktami bonusowymi):
  Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Lublina oraz powiatów janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego i świdnickiego (województwo lubelskie).
  Wracając do tematu 🙂
  Pamiętajcie, że chodzi o Nr 3 na liście Koalicji Obywatelskiej.

  • Hmm, i oczywiście jest to dziwny zbieg okoliczności, że radna startująca w jesiennych wyborach akurat teraz wpadła na ten genialny pomysł. Przecież rządzą w mieście od ładnych paru lat i można było zająć się tematem już dawno. Szczególnie, że fani żużla już od dawna zabiegali w UM o sensowny obiekt sportowy dla tej dyscypliny. 😉

   • Już wiemy że ta baba to pozorantka i chce wyjechać do góry na garbie nieświadomej gawiedzi, do garów nieroby!

  • Już się rozpędziłem, żeby na pokokoko głosować…..
   Pani Wcisło jest radną nie od wczoraj. Z resztą na bilbordach Żuk namawiał do głosowania na nią. Więc można się było dogadać w temacie stadionu żużlowego już dawno, a nie teraz szopki pod publiczkę urządzać bo wybory coraz bliżej. Ale to pokokoko, więc nie ma czego więcej po nich oczekiwać niż pozorowanie działań.

 4. Hahahahahaha awansujemy do drugiej ligi.buahahahahabahahhahahahah abhahahahahaha…a za dwa trzy lata do ekstraklasy hahahahabababababababababhahahabahahahahahah. Za budowe tego stadionu to poqinny sie glowy posypac i racja jest jedno zawalone to jest od poczatku bo oczywiscie ze ten stadion powinien byc rozbudowany o tor żużlowy i to nie podlega dyakusji…

 5. Piłkarze motoru to powinni na kresowej trenować a wcześniej sami trawe tam kosić.Gwiazdory za pięć zł. Na ich mecze nawet jedna czwarta nie przychodzi tego co na PGE.

 6. Do „borys”…tej pseudo drużynie piłkarskiej nie należy się nic. Oni nadają się kartofle kopać. Liga podworkowa to ich poziom…A do tego poziom ich „wyznawców” to poziom jeszcze gorszy. To patologiczne środowisko powinno być już dawno zdelegalizowane. A jak widać żużel jest w Lublinie na najwyższym poziomie i gromadzi wszystkich ludzi…a nie tylko sebików , mordeczki i wariacików z torebeczkami bo o dziewczynach nie wspomnę bo to już w ogóle nie ma co komentować.

 7. Wysypać żużel na rondzie z pniakiem , i niech jeżdżą , może będzie mniej wypadków.

 8. … kibice żużla , czyli …….. pewne 20 tys . głosów wyborczych , stąd to zainteresowanie

 9. zamiast dawać kasę na tych miernych kopaczy dać na zużel a jak cos kopaczom nie odpowiada to niech kopia na kresowej!!! Jaki poziom taki obiekt

 10. A może wreszcie Sz. Pani Radna zajęła by się trzecią ligą hokeja, która mogła by trenować na Arenie od maja do listopada.

 11. Pierwszy po lewej od Pani Wcisło to Luis Guzman!!! Brawa za zorganizowanie wsparcia przez zagranicznych celebrytów !

 12. Piłka nożna w Lublinie to dno a żużel to sport.

 13. Marta Wcisło nieźle wciska kit gawiedzi….promocja zalezy od wyników a nie wielkosci i jakosci stadionu… A co ona nie ie jakie sa warunki przy dofinansowaniu danej inwestycji ,wstyd!!!? Czyli na czym się ona zna w takim razie? ONA SIEBIE PROMUJE …a kibice podniecają się…To chodzi tylko o kasę…nowy przetarg na roboty nowe mozliwosci dla swoich…:).

 14. Pani radna ma parcie na bycie posłanką, nic innego. Kampania wyborcza trwa. Do trzech razy sztuka.

 15. Fajnie że się pani lansuje przed najbliższymi wyborami, ale jest jednak w mieście wiele więcej poważniejszych problemów których do tej pory pani udaje albo nie widzi. A skoro jako radna pani tego nie dostrzega, jest pani kiepskim politykiem.

 16. Stadion powinnny wybudować elektrociepłownie Wrotków i Megatem bo to oni robią żużel i mają go do zawalenia ? a tak apropos może w końcu kiedyś zrezygnują z wdychania na zawodach radioaktywnego żużla… I zacznie być zakazany jak azbezt…

 17. Pani Marto, głosowała Pani za tym, żeby deweloper wybudował bloki na górkach to teraz niech tez wybuduje stadion… pewnie nie, bo na tym nie zarobi(cie)?
  A Wy mieszkańcy Lublina… zamiast kłócić się między sobą to powinniście iść razem – każdy kocha swój sport i nie ważne czy to najlepsza drużyna na świecie czy ostatnia… czy najpopularniejszy sport czy mniej popularny. Musimy w końcu stanąć razem w jednym szeregu i wymagać od miasta tego by spełniali nasze oczekiwania a nie skupiali się na sobie, bo myślicie że gdyby nie zbliżające się wybory to by się czymkolwiek zainteresowali?

 18. Motór Motór buhehehe co za jany chodzą oglądać tych blaznów w szortach ahahaha, gnój rozrzucac a nie do piłki ahahaha

 19. Trzeba być łbem żeby kibicować tym żałosnym kopaczom.

 20. Miernie to wyszło Pani Wcisło. Zamiast szopkę robić w szaliku trzeba było pójść do ziomka Żuka i z nim pogadać. Pismo pisać . Przecież niewątpliwie jesteście na TY.Strzał w kolano.A stadion Żuk już obiecywał – nie raz i nie dwa.

 21. Przed wyborami to się jeszcze znajdzie niejeden „fan i obrońca” żużla. Na marginesie, nie wiem, co jest gorsze, żeby ta Pani dalej była radną miejską, czy żeby została Posłem.

 22. Może wystarczy już tych bezsensownych i niedochodowych inwestycji w mieście. Po prostu trzeba wyremontować obecny stadion.

 23. no ma baba parcie do władzy aż wstyd

 24. Niech zlozy do Prezydenta interpelacje o rewitalizacje jej mozgu..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9591zł -0.54%
  • GBP 4.9043zł 0.39%
  • EUR 4.4465zł -0.44%
  • CHF 4.1804zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET
   Zaproszenie na akcje terenowego poboru krwi RCKiK w Lublinie